Kevin Durant z nową umową od Warriors

Kevin Durant z nową umową od Warriors

Kevin Durant nie potrzebował wiele czasu, aby dogadać się z Golden State Warriors. Już pierwszego dnia offseason 2018 związał się nową umową z aktualnymi mistrzami NBA.

Durant podpisał kontrakt na kwotę 61,5 mln dolarów płatnych w przeciągu dwóch lat. Za przyszły sezon KD zarobi 30 milionów, natomiast za następny 31,5, o ile zostanie w Warriors. Durantula bowiem tak jak w przypadku ostatnich dwóch kontraktów zachował opcję gracza na drugi rok umowy.

Nie było najmniejszych wątpliwości na temat tego, jaką decyzję podejmie skrzydłowy. Przez dwa sezony w barwach GSW zdobył dwa pierścienie mistrzowskie i dwa tytuły MVP Finałów. Dlatego jak dotąd nie ma najmniejszych powodów, aby opuszczać szeregi Wojowników. Jedyną wątpliwością było to, jak wysoki kontrakt tym razem zgodzi się podpisać KD. Jak mówił GM Warriors, Bob Myers, Kevin dostałby każdą kwotę o jaką by poprosił”

„Czasem nie negocjujesz. Pewnie, że chciałbym zatrzymać go tutaj na 10 lat. Zobaczcie, ile dla nas zrobił. Zasłużył na to, aby stawiać warunki. Zasłużył na każdą umowę o jaką poprosi.”

W zeszłym offseason Durant wziął 10 milionów mniej niż wynosił maksymalny kontrakt, wszystko po to, aby Dubs mogli zatrzymać w składzie Andre Iguodalę i Shauna Livingstona. Plan się powiódł, a weterani po raz kolejny byli istotnym elementem mistrzowskiej układanki. W tym roku ostatecznie KD wziął 5 milionów mniej niż mógłby, co przy okazji pozwoliło Golden State zaoszczędzić 20 milionów w ramach podatku od luksusu.

Jakkolwiek takie umowy pozwalają zachować Warriors lepszą elastyczność finansową, to zawsze pojawia się pytanie, czy w razie porażki w walce o mistrzostwo, Durant nie zdecyduje się po prostu odejść. O tym być może przekonamy się za rok. Na razie w obozie Warriors wszystko przebiega zgodnie z planem.