Drugi mecz Sochana, Wembanyama dalej miażdży, świetny Shaedon Sharpe

Drugi mecz Sochana, Wembanyama dalej miażdży, świetny Shaedon Sharpe

MIL – ATL – 113:123
MIA – BKN – 109:80
ADL – OKC – 98:131
ORL – SAS – 102:99
MRA – POR – 85:138
MIN – LAL – 114:99

Drugi mecz w ramach preseason rozegrali San Antonio Spurs, a więc i Jeremy Sochan. Spurs po raz kolejny przegrali – tym razem trzema punktami z Orlando Magic. Jeremy Sochan z kolei zaliczył… No taki sobie występ. Zaangażowanie i obrona były na miejscu, ale trafił tylko 1/6 prób z gry, w sumie 5 punktów, 4 zbiórki i 1 asystę. Budujące może być to, że dostał więcej czasu gry (22 minuty) i na boisku pojawił się już w pierwszej kwarcie:

YT/ZH Highlights

Drugi sparing na amerykańskiej ziemi rozegrał robiący furorę w tym tygodniu Victor Wembanyama. Przeciwko G-League Ignite wypadł po raz kolejny świetnie. Tym razem zdobył 36 punktów, 11 zbiórek, 4 asysty i 4 bloki. Co za gość:

YT/NBA

Scoot Henderson też zagrał, ale szybko opuścił parkiet po tej kolizji z Wembanyamą:

Na meczu pojawił się rodak Wembanyamy, niejaki Rudy Gobert. Jakiś taki chłopak średniego wzrostu, 216 cm zaledwie:

Skoro już jesteśmy przy Rudym Gobercie, to tej samej nocy zaliczył on swój debiut w barwach Timberwolves. Był to debiut bardzo w jego stylu – skromne 5 punktów okraszone 12 zbiórkami, 3 asystami i 2 przechwytami. Wszystko to w zaledwie 17 minut, niezły wynik:

Przed draftem przypuszczano, że Shaedon Sharpe może mieć ogromny potencjal – problem polegał na tym, że po liceum 'zniknął’ i przez rok nie widzieliśmy jego progresu. Teraz jednak ma szansę pokazać swoje możliwości. W drugim meczu preseason w barwach Blazers zdobył z ławki 27 punktów, 3 przechwyty i 2 bloki, trafiając 10/13 z gry w 22 minuty. Wszystko to przeciwko izraelskiej ekipie Maccabi Ra’anana. Jego atletyzm, mechanika ruchu – jest w tym gościu coś ujmującego:

YT/House of Highlights

Miami Heat poradzili sobie z Brooklyn Nets. Tym razem Bam Adebayo nie wyszedł jako skrzydłowy, a jako nominalny center (u boku niejakiego Haywooda Highsmitha). Bam zdobył dla Heat najwięcej, bo 17 punktów, dokładając 3 zbiórki, 2 asysty i 2 przechwyty:

Atlanta Hawks ograli Milwaukee Bucks po świetnym występie obwodowych liderów, którzy – co nieoczywiste w preseason – zagrali powyżej 30 minut. Trae Young zdobył 22 punkty i 3 asysty, natomiast debiutujący w barwach Hawks Dejounte Murray uzbierał 25 punktów, 8 zbiórek i 9 asyst:

YT/NBA

Oklahoma CIty Thunder zaliczyli pewne, wysokie zwycięstwo – tak, to musi być preseason. Przeciwko Adelaide 36ers Tre Mann trafił 9/11 rzutów z gry, w tym 8/10 za trzy, zdobywając 26 oczek: