Dion Waiters zwolniony z Memphis Grizzlies

Dion Waiters zwolniony z Memphis Grizzlies

Los Angeles Lakers nie byli zbyt aktywni przy okazji trade deadline. Jeziorowcy zamierzają natomiast szukać wzmocnień na rynku zwolnionych zawodników.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

A do tego grona dołączył właśnie kolejny utalentowany obrońca. Dion Waiters zaledwie przed kilkoma dniami przeniósł się z Miami Heat do Memphis Grizzlies w ramach wymiany za Andre Iguodalę. Miśki jednak od początku nie miały żadnych planów w związku z krnąbrnym zawodnikiem i postanowiły go natychmiast zwolnić.

Sam Dion wiele na tym nie straci. Grizzlies wypłacą mu bowiem pozostałą część pieniędzy za obecny sezon, a także ponad 12 milionów dolarów za przyszłoroczne rozgrywki. Całkiem możliwe jednak, że zarobi on jeszcze więcej.

Waiters trafił bowiem na celownik Roba Pelinki. Według Adriana Wojnarowskiego, Jeziorowcy są poważnie zainteresowani usługami obrońcy i zamierzają zaprosić go na trening. W LA już od dłuższego czasu poszukują kogoś, kto wzmocni pozycje obwodowe. Teraz do długiej listy testowanych graczy dołączył także Waiters.

Talent zawodnika nigdy nie podlegał dyskusji, problemem niezmiennie pozostaje trudny charakter Diona. Jednak odpowiednio zmotywowany, Waiters byłby chyba najlepszą spośród dostępnych opcji dla Jeziorowców, zatem warto zaryzykować. Wiele także zależy od przebiegu testów, które pokażą w jakiej formie fizycznej pozostaje zawodnik, który zagrał zaledwie 3 mecze w tym sezonie.

Tak niewielka liczba występów wynika głównie z problemów pozaboiskowych. Waiters zadebiutował dopiero pod koniec stycznia w starciu z LA Clippers. Co najważniejsze jednak, pozostawił po sobie całkiem niezłe wrażenie:

Źródło: Youtube.com/DownToBuck