Devin Booker kontuzjowany

Fani Phoenix Suns nie mogą zaliczyć te nocy do udanych. Słońca nie tylko przegrały drugi mecz z New Orleans Pelicans tracąc w ten sposób przewagę własnego parkietu, lecz na dodatek kontuzji doznał Devin Booker.

Do feralnego zdarzenia doszło na niespełna 5 minut przed końcem trzeciej kwarty. Próbując zablokować w kontre Jaxsona Hayesa, Booker doznał urazu prawego ścięgna udowego. Obrońca od razu udał się do szatni i niestety nie wrócił już na parkiet.

Zanim do tego doszło, Devin rozgrywał kapitalne spotkanie, zdobywając 31 punktów na 63% skuteczności z gry. Po opuszczeniu parkietu przez Bookera, Pelicans coraz pewniej kontrolowali wynik za sprawą znakomitej gry Brandona Ingrama (37/11/9) i wygrali ostatecznie 125-114.

Nie wiadomo na chwilę obecną, jak poważny jest uraz rzucającego obrońcy. Więcej dowiemy się jeszcze dzisiaj wieczorem, kiedy to Booker przejdzie dalsze badania. To nie pierwsze problemy Devina z tym urazem. W obecnym sezonie opuścił 7 spotkań z powodu nadwyrężenia lewego ścięgna udowego. W ubiegłych rozgrywkach pauzował z tego powodu 4 mecze.

Kontuzje ścięgna udowego lubią nawracać i potrafią kosztować zawodnika sporo czasu, nawet w playoffach, o czym rok temu przekonał się chociażby James Harden. W Phoenix mają jednak nadzieję, że przypadek Bookera nie będzie tak poważny. Bez niego bowiem Suns będzie ekstremalnie trudno wywalczyć upragniony tytuł mistrzowski.