Detroit Pistons znaleźli nowego GM-a

Detroit Pistons znaleźli nowego GM-a

Nadchodzą lepsze czasy w Detroit? Pistons zatrudnili właśnie nowego generalnego menadżera, który ma przywrócić drużynie świetność.

Jak poinformował Adrian Wojnarowski, Detroit Pistons postanowili przyjąć na stanowisko GM-a Troya Weavera, pracującego do tej pory jako vice prezydent Oklahomy City Thunder. Strony porozumiały się w sprawie czteroletniego kontraktu, a Troy zdystansował w wyścigu Jeffa Petersona (asystent GM-a) z Brooklyn Nets i Marka Hughesa (asystent GM-a) z LA Clippers.

Co ciekawe, Weaver jest pierwszym generalnym menadżerem Tłoków od czerwca 2018 roku. Przez ten czas wszelkie sprawy personalne rozwiązywał prezydent klubu, Ed Stefanski. Zdaniem mediów ostatnie zdanie dalej będzie należało do Stefanskiego, lecz Troy może oczekiwać na sporo swobody w działaniach.

W pierwszej kolejności jednak będzie musiał zatrudnić własnych asystentów, a według doniesień mediów, Pistons bardzo chętnie widzieliby w tej roli chociaż jednego ze swoich byłych zawodników. Najczęściej wymienianymi kandydatami są Tayshaun Prince i Chauncey Billups.

Weaver zdobył do tej pory dużo doświadczenia w świecie NBA. Dziennikarze zwracają uwagę na jego świetne relacje z zawodnikami, co w dzisiejszej lidze jest absolutnie niezbędne. Przez ostatnie 12 lat Troy pracował w OKC, gdzie według źródeł stał za wieloma wyborami w drafcie Oklahomy, w tym przede wszystkim Russella Westbrooka w mocno obsadzonym drafcie 2008. Przed pobytem w Thunder, Weaver był szefem skautingu w Utah Jazz.

Nowego generalnego menadżera czeka bardzo trudne zadanie. Wolni agenci także raczej rzadko marzą o grze w Detroit, a Pistons od kilku lat są bardzo przeciętnym zespołem, przez co nie liczyli się ani w playoffs, ani w loterii draftu. Zobaczymy jak z największym wyzwaniem w swej dotychczasowej karierze poradzi sobie Weaver.

Jednym z najciekawszych tematów z pewnością będzie sytuacja Derricka Rose’a:

Źródło: Youtube.com/NBA