Derrick Rose kontuzjowany

Derrick Rose kontuzjowany

Z pewnością nie tak wyobrażał sobie tegoroczne Święta Derrick Rose. Rozgrywający miał ze swoimi Knicks otworzyć kolejkę spotkań podczas Christmas Day. Niestety nic z tego nie wyjdzie, albowiem czas ten Derrick spędzi wracając do siebie po operacji, którą przeszedł wczoraj wieczorem.

Jak poinformowały władze Knicks, Rose zmuszony był przejść operację prawej kostki, która pozbawi go możliwości gry przez najbliższe 8 tygodni. Po tym czasie lekarze ponownie ocenią jego stan. Z powodu tego urazu Derricka ostatni raz widzieliśmy na boisku 16 grudnia w pojedynku z Houston Rockets. Co prawda w Nowym Jorku panuje nieśmiały optymizm, iż powrót rozgrywającego nastąpi jakieś 2 tygodnie wcześniej, lecz przy historii urazów Rose’a, może lepiej zbytnio się nie spieszyć. Dlatego też na ten moment Knicks muszą przygotować się na dwa miesiące gry bez swojego zawodnika.

YT: NBA

Dla Toma Thibodeau to poważny cios. Jego Knicks w tym sezonie grają bardzo przeciętnie, lecz 33-letni Rose był jednym z pewniejszych punktów drużyny, co zaowocowało wprowadzeniem go w końcu do pierwszej piątki. Teraz Thibs będzie musiał pogodzić się na stałe z Kembą Walkerem, którego wcześniej odsunął definitywnie od składu. Kemba przyznał, iż od tamtego czasu panowie praktycznie ze sobą nie rozmawiają. Kolejne problemy kadrowe sprawiły, iż Walker wrócił do gry i pokazał się z bardzo dobrej strony w meczu przeciwko Celtics. Jak jednak będzie prezentował się na dłuższą metę?