Dennis Schroeder podpisuje z Lakers! Co z Westbrookiem?

Dennis Schroeder podpisuje z Lakers! Co z Westbrookiem?

Dennis Schroeder podpisuje z Lakers! Co z Westbrookiem?

Dennis Schroeder gra obecnie świetną koszykówkę jako lider reprezentacji Niemiec w ramach EuroBasketu 2022. W niedzielę nasza reprezentacja zmierzy się z prowadzoną przez niego ekipą w meczu o trzeciej miejsce. Schroeder tymczasem – jak donosi Shams Charania z The Athletic – dogadał się z Los Angeles Lakers w sprawie nowego kontraktu.

Schroeder z klubem z Los Angeles podpisze roczną umowę opiewającą na 2,64 miliona dolarów. Niemiec był jednym z mocniejszych zawodników, który na miesiąc przed startem sezonu NBA wciąż nie miał jeszcze miejsca w żadnej z ekip. Bardzo dobra postawa i awans do strefy medalowej EuroBasketu, według ostatnich doniesień chociażby Marca Steina, przykuł uwagę generalnych managerów. Zarząd Lakers znał już Schroedera – 29 letni obwodowy grał dla tego zespołu w sezonie 2020/21.

Kolejny dość mocny zawodnik dodany do formacji obwodowej Lakers (po Patricku Beverley’u) komplikuje trochę sprawę, jeśli chodzi o piątkę, jaką będzie wystawiał od początku meczu trener Darvin Ham. Według m. in. Sama Amicka z The Athletic, pozyskanie Schroedera wynika w dużej mierze z coraz poważniej rozważanego pomysłu wprowadzania Russella Westbrooka jako zawodnika rezerwowego.