Czarni idą za ciosem! Kolejny mocny transfer!

Czarni idą za ciosem! Kolejny mocny transfer!

Czarni idą za ciosem! Kolejny mocny transfer!
Loren Jackson / foto: Wojciech Kamiński / PLK

Przedstawiciele Czarnych Słupsk nie marnują czasu i kontraktują kolejnego mocnego zawodnika. Z naszych informacji wynika, że w nocy z piątku na sobotę do siedziby klubu podpisany kontrakt odesłał Loren Jackson, który ostatnio występował w Legii Warszawa. To ma być najdroższy zawodnik Czarnych!

Dzieje się na rynku transferowym! Mamy kolejne świetne wieści dla kibiców Czarnych Słupsk. W piątek wieczorek – jako pierwsi w kraju – informowaliśmy o transferze Alexa Steina z PGE Spójni Stargard. Już wiemy z kim Stein stworzy duet obwodowy. Będzie to Loren Jackson, który drugą część sezonu spędził w Legii Warszawa.

Z naszych informacji wynika, że w ostatnich dniach szefowie Czarnych Słupsk prowadzili bardzo zaawansowane rozmowy z jego agentem. Wiemy, że zawodnik miał na stole propozycję z niemieckiej Rasty Vechta, która kusiła go grą w Basketball Champions League. Sęk w tym, że finansowo była to znacznie mniejsza oferta od tej, którą otrzymał ze Słupska. Zawodnik zastanawiał się kilka dni nad swoją przyszłością. W nocy z piątku na sobotę do siedziby klubu odesłał podpisany kontrakt.

W słupskim zespole – co udało nam się potwierdzić – będzie najlepiej opłacanym zawodnikiem (ponad 100 tys. dol. za sezon). Jackson ma być gwiazdą Czarnych, motorem napędowym tej drużyny. Trener Mantas Cesnauskis mocno wierzy w jego umiejętności i cechy wolicjonalne. Wiemy, że przed podpisaniem umowy odbył z nim rozmowę.

Jackson to filigranowy rozgrywający, który jest piekielnie szybki. Dobrze organizuje grę zespołu, dysponuje także bardzo dobrym rzutem.

To gracz o ogromnym sercu, zawsze jest bardzo zaangażowany – podkreślał często w trakcie sezonu trener Marek Popiołek.

Jackson w Legii wystąpił w 15 meczach ORLEN Basket Ligi, w których średnio notował 13 punktów i 5.4 asyst. Miał także swój duży wkład w zdobycie Pucharu Polski. Amerykanin – podczas turnieju rozgrywanego w Sosnowcu – zdobywał średnio 21 pkt na mecz! W finale – przeciwko Arged BM Stali – zdobył 24 pkt, trafiając 7 z 13 rzutów z gry.

27-letni Jackson ma za sobą grę w kilku ligach w Europie. Wcześniej występował we Francji, Czarnogórze (Liga Adriatycka) i we Włoszech. Teraz – po pobycie w Legii – przenosi się do innego polskiego klubu. Ma być liderem Czarnych Słupsk w sezonie 2024/2025.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.