Clippers uciekają spod topora, rewelacyjny Kawhi, będzie Game 7

Clippers uciekają spod topora, rewelacyjny Kawhi, będzie Game 7

LAC [3] – DAL [3] – 104:97

Clippers znów uciekają spod topora i doprowadzają do 7. meczu! Serię wyrównują do stanu 3-3 zwycięstwem 104:97, a zwycięstwa tego nie byłoby, gdyby nie kosmiczny występ Kawhi Leonarda. Lider LAC wyrównał swój playoffowy rekord kariery, zdobywając 45 punktów na kapitalnej skuteczności 72% z gry (18/25) i 55,6% za trzy (5/9):

YT/NBA

Ostatni Playoffowy występ na 45 punktów Leonard zaliczył w 2019 roku, w mistrzowskim sezonie Toronto Raptors, w 6. meczu drugiej rundy przeciwko Sixers.

„On nas zniszczył. Taki właśnie jest. Zagrał kapitalny mecz. To właśnie robi.”

– Luka Doncic

Kawhi dostał pomoc od swoich kolegów – 20 punktów, 13 zbiórek i 6 asyst zdobył Paul George, a 25 punktów, 9 zbiórek i 4 asysty dołożył Reggie Jackson:

Clippers znów musieli dokonać usprawnień w swojej grze i odpowiedzieć na fakt, że Rick Carlisle zaczął grać Porzingisem obok Marjanovicia i ustawiać ich w strefie. W poprzednim meczu okazało się to nie do przejścia i widać było to w 1/7 za trzy, szukającego jakiejkolwiek okazji Kawhi Leonarda. Tym razem było inaczej – akcje tworzone z obwodu były przygotowane, a jeśli kończyły się pod koszem, to z przytupem:

Luka Doncic zagrał dziś bardzo dobry mecz. Zagrał 'tylko’ bardzo dobry mecz i nie wystarczyło to na tak grających Clippers z tak gorącym Leonardem. Luka zdobył 29 punktów, 8 zbiórek i 11 asyst. Przy zasłonach regularnie bywał podwajany i co ciekawe, przy aż dwóch wysokich na parkiecie, często decydował się na dwójkową grę z obwodowymi, by wylądować po switchu na kimś o skromniejszych warunkach.

YT/Dallas Mavericks

Kawał serii. Oby mecz numer 7 utrzymał poziom!