CJ McCollum z zapadniętym płucem

CJ McCollum z zapadniętym płucem

CJ McCollum z zapadniętym płucem
Photo by Sam Forencich/NBAE via Getty Images

Obecny sezon Portland Trail Blazers nie przebiega jak dotąd po myśli władz klubu. Śledztwo i zwolnienie GM-a, nasilające się wątpliwości w sprawie przyszłości Damiana Lillarda, a przede wszystkim rozczarowujące wyniki. Teraz do tej listy należy dodać również problemy zdrowotne, które dopadły drugą gwiazdę PTB, CJ-a McColluma.

McCollum opuścił ostatni mecz Blazers z LA Clippers z powodu stłuczonych żeber. Taką diagnozę postawili klubowi lekarze po urazie, jakiego rzucający obrońca doznał w niedzielnym pojedynku z Boston Celtics. Niestety jednak dokładniejsze badania wykazały poważniejsze problemy.

Jak poinformował zespół, CJ McCollum cierpi obecnie na odmę płucną, która poskutkowała zapadnięciem się prawego płuca zawodnika. Choroba ta ma kilka odmian, z których najpoważniejsza może nawet zagrażać życiu. Nie wiadomo na ten moment, jak poważny jest przypadek McColluma, aczkolwiek sam fakt, że dopiero tomograf komputerowy pozwolił to zdiagnozować wskazuje raczej na łagodniejszą wersję. Na razie Blazers wykluczyli go z gry na czas nieokreślony. Optymizmem napawać może fakt, iż taka nietypowa kontuzja, zwykle nie oznacza długiej przerwy w NBA:

Niemniej jednak to kolejne złe informacje dla Blazers, którzy z bilansem 11-14 są obecnie na 10 miejscu w konferencji. McCollum co prawda rozgrywa najsłabszy sezon od rozgrywek 2014/15, kiedy to jeszcze był rezerwowym, lecz to wciąż drugi najlepszy strzelec zespołu, szczególnie istotny pod nieobecność zmagającego się z urazem brzucha Damiana Lillarda.