Trzęsienie ziemi w Pacers? Zarząd gotowy na transfer Sabonisa lub Turnera!

Trzęsienie ziemi w Pacers? Zarząd gotowy na transfer Sabonisa lub Turnera!

Trzęsienie ziemi w Pacers? Zarząd gotowy na transfer Sabonisa lub Turnera!
Photo by Dylan Buell/Getty Images

Dzisiejszy wieczór przyniósł mocne doniesienia, choć nie takie, których nie można było się spodziewać. Shams Charania z TheAthletic donosi, że zarząd Indiany Pacers jest gotowy na gwałtowne zmiany – co za tym idzie, transfery z udziałem kluczowych zawodników. W grę mają wchodzić wymiany Carisa LeVerta, albo kogoś z duetu Domantas Sabonis/Myles Turner.

Zarejestruj się za darmo i oglądaj wszystkie mecze NBA
Odbierz bonus od ZKNBA i oglądaj mecze NBA na żywo u bukmachera!
Kod promocyjny
NBAFREE
rejestracja

+18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.

Na tym etapie sezonu, po ponad 20 meczach od każdej z ekip, można już mówić o pozytywnych i negatywnych niespodziankach tego sezonu – przynajmniej na tym etapie. Bardzo mało mówi się jednak o tym, jak dużym rozczarowaniem jest postawa Indiany Pacers. Z bilansem 10-16 znajdują się oni na 13. miejscu konferencji wschodniej – tylko nad wyraźnie tankującymi Magic i Pistons. Ich strata do strefy Play-In już teraz jest duża – co dopiero do zagwarantowania sobie Playoffów. Stąd chęć zarządu do wstrząśnięcia zespołem.

Nazwiska i ich konfiguracje, pojawiające się w doniesieniach, sugerują jedno – Pacers nie są zainteresowani przebudową, a zmianą. Skoro wymieniony miałby zostać tylko jeden z duetu podkoszowych (a więc chyba duetu najbardziej wartościowych zawodników Pacers), to celem musi być dodanie talentu do jednego z nich i dalsza walka o Playoffy.

Pacers mają już za sobą pewnie zmiany. W 2020 roku pożegnali dotychczasowego trenera, Nate’a McMillana. Na jego miejsce przyszedł Nate Bjorkgern, który jednak w nienajlepszej atmosferze opuścił zespół po roku pracy. Obecnie, pod doświadczonym i uznanym trenerem Rickiem Carlisle, wyniki są dalekie od zadowalających. Jedynym rozwiązaniem wydaje się więc wstrząśnięcie rotacją.

Domantas Sabonis obniżył nieco loty pod wodzą trenera Carlisle – oddaje mniej rzutów, rzadziej znajduje podania kończące. Notuje w tym sezonie średnie na poziomie 17,8 punktu, 12 zbiórek i 4,1 asysty. Myles Turner z kolei notuje liczby bardzo zbliżone do tych z zeszłego sezonu, zdobywając średnio 12,6 punktu, 7,5 zbiórki i najlepsze obecnie w lidze 2,8 bloku.

Jakie potencjalne wymiany widzicie dla Pacers? Kogo potrzebują? A może widzicie zespoły, które mogą być wyraźnie zainteresowane kimś z duetu Sabonis/Turner?

YT/NBA Europe