Chicago Bulls aktywnie szukają nowego GM’a

Chicago Bulls aktywnie szukają nowego GM’a

W Chicago nawet podczas obecnej przerwy jest dużo pracy. Byki zamierzają bowiem wykorzystać najbliższe dni na poszukiwania nowego generalnego menadżera zespołu.

Po tym jak po ponad 10 latach postanowiono wreszcie zwolnić Gara Formana ze stanowiska generalnego menadżera (ku uciesze chyba wszystkich fanów Chicago), teraz Bulls stają przed znacznie trudniejszą decyzją. Komu powierzyć kolejną już odbudowę potęgi drużyny z Windy City?

Według raportu Adriana Wojnarowskiego Byki rozpoczęły już szeroko zakrojone poszukiwania. Niestety dla fanów Chicago, wbrew początkowym doniesieniom, Bulls nie podejmą próby wyciągnięcia z OKC Sama Prestiego. Automatycznie zrezygnowali także z Masaia Ujiriego, zdając sobie sprawę jak niewielkie są ku temu perspektywy.  Nie oznacza to jednak, że na liście Michaela Reinsdorfa brakuje ciekawych nazwisk.

Dwaj główni kandydaci do przejęcia Byków na ten moment to Arturas Karnisovas, obecny GM Denver Nuggets i Bobby Webster będący generalnym menadżerem Toronto Raptors. Obaj zdążyli już sobie wyrobić markę w NBA głównie za sprawą bardzo dobrych wyborów w drafcie. Rozmowy zaczną się w przyszłym tygodniu, o ile w ogóle dostaną oni pozwolenie na negocjacje z Chicago.

Jeśli nie uda się z jednym z powyższej dwójki, Bulls spróbują zatrudnić kogoś z grupy: Chad Buchanan (Indiana Pacers), Adam Simon (Miami Heat), Justin Zanik (Utah Jazz) lub Michael Winger (Los Anegeles Clippers). Na całe szczęście dla fanów Chicago praktycznie pewnym jest, że obowiązków Formana nie przejmie jego wieloletni zastępca, John Paxson, któremu powierzono w klubie rolę doradczą.

Odbudowa Chicago to z pewnością wielkie wyzwanie, lecz nie chętnych do objęcia Byków nie powinno brakować, co potwierdził nawet Dwyane Wade, swoim enigmatycznym wpisem na Twitterze:

Kto wie, może sam Flash chciałby pewnego dnia zostać GM’em? W rodzinnym Chicago na pewno mógłby liczyć na kredyt zaufania. Kto Waszym zdaniem powinien objąć to stanowisko, a co więcej, jakich zmian powinien dokonać w pierwszej kolejności?

Źródło: Youtube.com/Chicago Bulls