Chauncey Billups trenerem Portland Trail Blazers!

Chauncey Billups trenerem Portland Trail Blazers!

Portland Trail Blazerz dołączyli do zespołów, które znalazły już nowego trenera na kolejny sezon. Szkoleniowcem, który zastąpi Terry’ego Stottsa będzie debiutujący w tej roli Chauncey Billups.

Do porozumienia doszło wczorajszego wieczoru, kiedy to Neil Olshey, dobrze znający się z Billupsem jeszcze z czasów jego gry w LA Clippers, uzgodnił z agentem Chaunceya warunki kontraktu. Nie zostały one jednak podane do publicznej wiadomości. Billups w pokonanym polu pozostawił Mike’a D’Antoniego z Brooklyn Nets i Becky Hammon z San Antonio Spurs.

Zatrudnienie Billupsa nie powinno stanowić wielkiego zaskoczenia. Były rozgrywający pozostaje bowiem w świetnych relacjach z Damianem Lillardem, który miał ważny głos w całym procesie. Chauncey był także jednym z najbardziej rozchwytywanych nazwisk na rynku i to pomimo bardzo małego doświadczenia. Obecny sezon jest bowiem jego pierwszym w roli trenera. Jako asystent Tyronna Lue jednak sprawdza się znakomicie. To Billupsowi przypisuje się największe zasługi w rozwoju Paula George’a, szczególnie jako kreatora gry.

Na parkietach koszykarskich zasłynął nie tylko ze świetnego prowadzenia gry, ale i podejmowania dobrych decyzji w ważnych momentach. Ksywka Mr Big Shot nie wzięła się w końcu z niczego. Czy na ławce trenerskiej będzie równie skuteczny?

YT: NBA