Carmelo Anthony graczem tygodnia!

Carmelo Anthony graczem tygodnia!

To się nazywa powrót w wielkim stylu. Carmelo Anthony, dla którego do niedawna nie było miejsca w lidze, teraz został wybrany graczem tygodnia konferencji zachodniej.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Anthony po początkowych problemach w ostatnim tygodniu złapał rytm i wyglądał bardzo dobrze. 22 pkt prawie 8 zb i 3 ast na mecz mocno przyczyniły się do 3 kolejnych zwycięstw Blazers. To pierwsze takie wyróżnienie dla Melo od ponad 5 lat. Ostatnim razem tego wyróżnienia dostąpił jeszcze w barwach New York Knicks, w marcu 2014 roku.

Źródło: Youtube.com/Portland Trail Blazers

Główne pytanie, które powinno się jednak pojawić przy tej okazji dotyczy zasadności tego wyboru. Czy faktycznie Melo był najlepszym zawodnikiem na Zachodzie w tym tygodniu, czy jest to po prostu zagrywka pod publiczkę? Swego rodzaju prezent od ligi z okazji udanego powrotu?

Oczywiście, Carmelo grał bardzo dobrze, lecz czy najlepiej? W tym samym czasie, Luka Doncic notował 30/9/9 i bilansu 2-1 w tym oczywiście wielkiego zwycięstwa nad LA Lakers. Jednakże najbardziej dziwi pominięcie Jamesa Hardena, który w ostatnim tygodniu grał kosmicznie – dwa zwycięstwa, 47/4,5/6,5 na skuteczności 54% z gry i 48% zza łuku. Broda naprawdę nie jest lubiany w tej lidze, skoro po takim tygodniu zostaje wyprzedzony przez Melo.

Na Wschodzie graczem tygodnia został Giannis Antetokounmpo i tutaj nie ma absolutnie żadnych wątpliwości. Greek Freak kontynuuje swoją dominację i w ostatnim tygodniu zdobywał 35 pkt, 11 zb, 4 ast i 1,5 blk w czterech zwycięstwach Milwaukee Bucks.

Źródło:Youtube.com/ESPN

Przy okazji wybrano również najlepszych trenerów ubiegłego miesiąca w NBA i zostali nimi, jak najbardziej zasłużenie, Frank Vogel (bilans w tym czasie 17-2) z LA Lakers i Nick Nurse (14-4) z Toronto Raptors.