C.J. McCollum z kontuzją pleców

C.J. McCollum z kontuzją pleców

Bardzo niepokojące wieści wypłynęły z obozu Portland Trail Blazers. Jeden z liderów drużyny, C.J. McCollum zmaga się z kontuzją pleców.

Jak donosi Dwight Jaynes z NBC Sports, McCollum cierpi na złamanie wyrostka poprzecznego kręgosłupa, na całe szczęście bez przemieszczenia. Ta bardzo rzadka kontuzja ogranicza zakres ruchu i objawia się bólem przy każdym mocniejszym zginaniu i skręcaniu kręgosłupa. Szczęśliwie dla zawodnika, przy takim złamaniu bardzo mało prawdopodobne jest poważniejsze uszkodzenie kręgosłupa lub rdzenia kręgowego, dlatego też C.J. nie zrezygnował z gry.

Nietrudno jednak nie zauważyć, że McCollum nie jest w pełni sił. W ostatnich trzech meczach notuje niespełna 18 pkt na 38% skuteczności z gry i 37% zza łuku. Tymczasem w pierwszych trzech spotkaniach bańki zdobywał 23 pkt na odpowiednio 51% i 42%. C.J. będzie absolutnie kluczowym zawodnikiem dla jakichkolwiek szans Blazers.

Pamiętajmy, że Portland wciąż nie jest nawet pewne występu w mini turnieju play-in, a co dopiero w playoffach. Damian Lillard jest w kosmicznej formie, lecz bez ofensywnej pomocy McColluma nawet on może nie wystarczyć. C.J. pomimo bólu nie zamierza odpuszczać i na parkiet wybiegnie na pewno, lecz jeśli Blazers chcą się zakwalifikować do playoffów sama obecność McColluma to może być za mało. Rzucający obrońca musi wziąć na siebie chociaż część ofensywnego ciężaru.

Źródło: Youtube.com/Portland Trail Blazers