Boston Celtics zatrudnią Jabariego Parkera

Boston Celtics zatrudnią Jabariego Parkera

Boston Celtics zatrudnią Jabariego Parkera
Photo by Cato Cataldo/NBAE via Getty Images

Boston Celtics dokonują nieco niespodziewanego wzmocnienia. Celtowie postanowili bowiem podpisać wieloletni kontrakt z Jabarim Parkerem.

Jabari Parker to drugi pick draftu 2014 roku. Niestety z powodu kontuzji nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Parker dwukrotnie zerwał ACL w jednym kolanie, co skutecznie zahamowało jego rozwój. Późniejsze problemy z plecami i barkiem także nie pomogły mu w złapaniu rytmu. Tym samym po rozegraniu 38 spotkań w zeszłym i zaledwie 3 w obecnym sezonie, został zwolniony.

Najbardziej zaskakująca jest jednak długość kontraktu. Parker z miejsca otrzymał dwuletnią umowę. Pomimo braku konkurencji i niepewności w sprawie jego zdrowia i obecnej formy, Danny Ainge nie zdecydował się ani na 10-dniowe kontrakty, ani na układ do końca obecnego sezonu. Co więcej, aby zrobić miejsce dla skrzydłowego Boston zwolnił środkowego Mo Wagnera. Uczciwie trzeba jednak przyznać, ze ten nie odgrywał większej roli w rotacji Brada Stevensa.

W Celtics Parker będzie zapewne pełnił rolę zmiennika Jaysona Tatuma, o minuty na silnym skrzydle rywalizując głównie z Semim Ojeleye i Grantem Williamsem. Jeśli tylko nie złapie kontuzji może być ciekawym ofensywnym wsparciem dla ławki Celtics, która w tym sezonie należy do najsłabszych w lidze (29 miejsce punktach zdobywanych przez rezerwowych). W przeciągu swej kariery zdobywa on średnio 15 pkt na mecz przy skuteczności 49% z gry. Pytanie brzmi, na ile pozostanie zdrowy?

YT: Mattydubs