Boston Celtics podpisują nowego trenera!

Boston Celtics podpisują nowego trenera!

Jak donosi Adrian Wojnarowski z ESPN, Boston Celtics finalizują rozmowy dotyczące zatrudnienia nowego trenera. Brada Stevensa zastąpi dotychczasowy asystent Brooklyn Nets. Ime Udoka.

Proces rekrutacyjny był – jeśli wierzyć źródłom ESPN – dość prosty. Brad Stevens szybko został przekonany do wizji zatrudnienia Udoki. Zachwalać mieli go zawodnicy, którzy współpracowali z nim w reprezentacji USA. Udoka ma naprawdę spore doświadczenie w asystowaniu trenerom – poza pracą w kadrze, był od 2012 do 2019 roku asystentem Grega Popovicha w najlepszych latach San Antonio Spurs. Później po jednym sezonie spędził na ławce Sixers i Nets (w obecnych rozgrywkach). Posada w Bostonie będzie jego pierwszą przygodą z samodzielnym prowadzeniem zespołu. Od lat mówiło się jednak, że to kolejny szkoleniowiec ze stajni Popovicha, który ma potencjał, by zaistnieć w NBA.

Zanim podjął pracę na ławce trenerskiej, Ime Udoka był koszykarzem, który grał przez kilka lat w NBA. W lidze spędził łącznie 7 sezonów, biegając w tym czasie w koszulce Lakers, Blazers, Spurs i Kings. Tylko w San Antonio zawitał na dłużej, co z pewnością miało wpływ na jego późniejsze trafienie pod skrzydła Popa.