Bickerstaff przedłuża kontrakt z Cleveland Cavaliers

Bickerstaff przedłuża kontrakt z Cleveland Cavaliers

Cleveland Cavaliers są chyba największą niespodzianką obecnego sezonu i z bilansem 19-13 zajmują piąte miejsce w konferencji wschodniej, tracąc zaledwie pół meczu do czwartych Miami Heat. Władze zespołu postanowiły docenić te sukcesy i ogłosiły przedłużenie kontraktu z trenerem J.B. Bickerstaffem.

Nowa umowa ma obowiązywać do końca rozgrywek 2026/27. O tej decyzji poinformował wczoraj generalny menadżer Kawalerzystów, Koby Altman:

„J.B. Bickerstaff jest, z absolutną pewnością odpowiednim trenerem do poprowadzenia tej drużyny w bardzo obiecującą przyszłość. Decyzja ta nie jest wynikiem jedynie sukcesów, jakie osiągnął dotychczas w tym sezonie, lecz efektem świetnej pracy, jaką wykonał od momentu pojawienia się w klubie. Jego charyzma, doświadczenie i poświęcenie dla zawodników wlało wielką pewność siebie w całą organizację.”

Koby Altman

Bickerstaff w lutym 2020 roku zastąpił Johna Beileina na stanowisku head coacha Cavs. Wcześniej przez lata pracował jako asystent, choć miał też dwa krótkie epizody w roli pierwszego trenera w Houston i Memphis. Nie udało mu się tam jednak osiągnąć większych sukcesów. Początki w Ohio również nie były najłatwiejsze, lecz w tym sezonie J.B. zbudował prawdziwą defensywną maszynę, opartą o duet Allen/Mobley. Jeśli Cavaliers ominą kolejne kontuzje (stracili już przecież Collina Sextona), to spokojnie powinni znaleźć się w playoffach, gdzie wcale nie stoją na straconej pozycji.

Zasługa Bickerstaffa w tegorocznych sukcesach Cleveland jest niezaprzeczalna. Cieszy więc fakt, że zarząd potrafił to docenić. Wbrew pozorom bowiem nie jest to w NBA wcale tak częste zjawisko, szczególnie w przypadku trenerów. Teraz J.B będzie mógł się cieszyć pełnym komfortem pracy. Jak daleko uda mu się zaprowadzić Cavs w przyszłości?

YT: NBA