Anthony Davis z kontuzją Achillesa

Anthony Davis z kontuzją Achillesa

Bardzo niepokojące informacje nadchodzą z obozu LA Lakers. Anthony Davis doznał urazu ścięgna Achillesa z powodu którego musiał wcześniej opuścić dzisiejsze starcie z Denver Nuggets.

Do wydarzenia, które zmusiło AD do opuszczenia parkietu doszło w drugiej kwarcie dzisiejszego meczu, kiedy to skrzydłowy Lakers zderzył się z Nikolą Jokicem:

Davis już od jakiegoś czasu uskarża się na problemy z bólem prawej nogi. W weekend badania wykazały zapalenie ścięgna Achillesa. Z tego powodu AD opuścił w zeszłym tygodniu dwa mecze Jeziorowców. I choć dzisiaj jego występ stał pod znakiem zapytania, to ostatecznie Anthony zdecydował się zagrać. Niestety, jak się okazało nie był to najlepszy wybór.

Teraz musimy poczekać na wyniki rezonansu magnetycznego, które skrzydłowy przejdzie jeszcze dzisiaj. Davis jest jednak dobrej myśli:

Czekamy na wyniki rezonansu, on będzie rozstrzygający. Jak dotąd lekarze byli bardzo ostrożni w stawianiu diagnozy, aczkolwiek są zdania, że wszystko powinno być w porządku. Mimo wszystko MRI będzie musiało nam to potwierdzić.

Pozostaje nam mieć nadzieję, iż w istocie uraz ten nie będzie poważny. Mimo wszystko jednak przerwa Davisa może trochę potrwać. W Los Angeles bowiem tym razem na pewno nie wypuszczą skrzydłowego na parkiet, zanim nie będzie stuprocentowej pewności, że tę kontuzję ma już za sobą.