Anthony Davis na sprzedaż?! Lakers szykują spore zmiany

Anthony Davis na sprzedaż?! Lakers szykują spore zmiany

Anthony Davis na sprzedaż?! Lakers szykują spore zmiany
Photo by Juan Ocampo/NBAE via Getty Images

Według Billa Simmonsa z ESPN, źródła związane z Los Angeles Lakers uznają za realny scenariusz, w którym Los Angeles Lakers szukają obecnie wymiany dla Anthony’ego Davisa.

Los Angeles Lakers nie rozpoczęli dobrze tego sezonu – to delikatnie powiedziane. Zarząd już przed startem sezonu miał świadomość, że skład zespołu może nie pozwolić na walkę o najwyższe cele i szukał transferu z udziałem Russella Westbrooka i jego schodzącym kontraktem. Nic jednak nie wyszło z wymiany – ligowi rywale żądali zbyt wiele w zamian za słabo wyglądającego Westbrooka. Przede wszystkim picków, których Lakers nie mają już wielu i z którymi nie chcą się przesadnie rozstawać. Chęć zmiany kursu jednak jest. Skoro więc nie da się korzystnie wymienić Westbrooka, może trzeba spróbowac oddać kogoś innego.

Bill Simmons w ramach swojego podcastu rozmawiał dziś z Kevinem O’Connorem z The Ringer i wspomniał w rozmowie, że za kulisami pojawiły się pewne głosy na temat dostępności Davisa w wymianie:

„No więc Lakers znowu dziś przegrali. Pojawiają się pewne głosy, że Anthony Davis może być dostępny [w wymianie – przyp. red.]. To jest plan B. Wszystko dlatego, że ewentualna wymiana Russella Westbrooka i wszystko co myślą, że mogą w zamian pozyskać, z uwzględnieniem oddania picków, może nie mieć żadnego sensu. No bo co dostajesz w zamian jako Lakers?”

Rozmówca Simmonsa – Kevin O’Connor – potwierdził, że słyszał doniesienia o podobnym charakterze. Coś prawdopodobnie jest więc na rzeczy. Ktoś powie – to tylko pogłoski. Jeśli jednak status transferowy przedostaje się do mediów, to oznacza, że musiały być już prowadzone jakiejś rozmowy – choćby wstępne – dotyczące dostępności.

Podcast, w którym Simmons z O’Connorem rozmawiają o dostępności w wymianie Davisa, do odsłuchania tutaj:

Wymiana Anthony’ego Davisa powinna być znacznie prostsza niż wymiana Russella Westbrooka. Przede wszystkim Davis nie gra na schodzącym kontrakcie – zostały mu jeszcze 3 lata gry, w tym opcja gracza na sezon 2024/25. To, w połączeniu z faktem, że Davis mimo wszystko wygląda na boisku dobrze, może skłonić do rozmów transferowych zespół, który nie będzie chciał dodatkowych picków, a raczej chętnie sam je odda. Ważne jest jednak, że – jak twierdzą Simmons i O’Connor – woleliby nie przyjmować w kontraktach pieniędzy na kolejne sezony. Plan Lakers wydaje się być więc taki, by po obecnym sezonie z listy płac zeszło jak najwięcej gotówki, by na kolejne już rozgrywki zbudować skład od nowa.

Tego rodzaju wymiana nie byłaby oczywiście prosta ze względu na wysokie, sięgające blisko 40 milionów za sezon zarobki AD, jednak używając trade machine z pewnością da się coś znaleźć.

Swoja drogą, mały off-topic. Najbliższa noc w NBA będzie dość nietypowa – swoje mecze rozegra bowiem wszystkie 30 ekip, a więc zobaczymy 15 spotkań. Nieczęsty widok. Spowodowane jest to promocją zorganizowaną przez NBA. Tylko tej nocy na stronie/mobilnej aplikacji NBA LeaguePass będzie można obejrzeć za darmo wszystkie mecze tej nocy:

To też świetna okazja, by dołączyć do naszej zabawy w Lidze Typerów NBA. Właśnie tej nocy startuje 4. kolejka – wejdź, wytypuj zwycięzców wszystkich tych 15 meczów i na koniec tygodnia walcz o nagrody: