Aktualizujemy listę wolnych Polaków. Hit transferowy w I lidze!

Aktualizujemy listę wolnych Polaków. Hit transferowy w I lidze!

Aktualizujemy listę wolnych Polaków. Hit transferowy w I lidze!
Maciej Koperski / foto: GKS Tychy

Rozkręca się rynek transferowy. Kolejni Polacy podpisują kontrakty. Serwis “Z Krainy NBA” nieoficjalnie ustalił, że beniaminek I ligi, OPTeam Resovia Rzeszów, pozyskał Macieja Koperskiego, którym interesowały się zespoły z ORLEN Basket Ligi.

Sporo dzieje się na zapleczu PLK. Zacznijmy od beniaminka (OPTeam Resovii Rzeszów), który odważnie poczyna sobie na rynku transferowym. Najnowszym ruchem kadrowym rzeszowskiego klubu jest Maciej Koperski, który ma za sobą bardzo udany sezon w barwach GKS-u Tychy.

25-letni koszykarz był jednym z najlepszych graczy na I-ligowych parkietach. Koperski średnio notował 14.8 pkt na mecz, dokładając do tego 4.2 zbiórki i 3.5 asyst. Wiemy, że zawodnik był obserwowany przez przedstawicieli klubów z poziomu ORLEN Basket Ligi (m.in. Aaron Cel z Legii Warszawa wyraził się pozytywnie o jego umiejętnościach). Ostatecznie zawodnik postanowił kontynuować przygodę w I lidze, podpisując kontrakt z Resovią Rzeszów, która buduje całkiem ciekawy skład.

Lista wolnych Polaków – źródło własne

Rzeszowianie pozyskali wcześniej Kacpra Margicioka (ma status młodzieżowca) czy Kacpra Młynarskiego (wraca do klubu po 15 latach). Wiemy też, że klub był blisko podpisania umowy z Tomaszem Śniegiem, ale ten ostatecznie wybrał ofertę GKS-u Tychy.

Inne mocne ruchy na poziomie 1. ligi? Proszę bardzo! Michał Chyliński podpisał kontrakt z Astorią Bydgoszcz. Wcześniej do tego klubu dołączył także Marcin Nowakowski i Filip Siewruk. Wiemy też, że do Bydgoszczy zmierza Karol Kamiński, który był klubowym kolegą Koperskiego w sezonie 2023/2024 (zdobyli brązowy medal).

Ciekawy skład budują także w Starogardzie Gdańskim. Kontrakty podpisali m.in. Bartosz Majewski, Damian Jeszke czy Santiago Konaszuk. Słyszymy, że z zespołem pożegnają się Wojciech Czerlonko i Jakub Parzeński. Obaj chcieliby wrócić do gry w ORLEN Basket Lidze.

Spodziewamy się tego, że w przyszłym tygodniu na dobre rozkręci się karuzela transferowa w PLK. Wynika to z faktu, że w niedzielę dobiegnie końca sezon 2023/2024. Wszystkie kluby (także King i Trefl) zaczną na poważnie negocjować kontrakty z polskimi zawodnikami. Słyszymy, że blisko nowego klubu jest Maksymilian Wilczek (na dniach poznamy pracodawcę).