Znamy pierwsze piątki Meczu Gwiazd!

Znamy pierwsze piątki Meczu Gwiazd!

NBA ogłosiła już oficjalne pierwsze piątki Meczu Gwiazd 2021. Oznacza to, że znamy 5 zawodników z konferencji wschodniej i 5 z konferencji zachodniej, którzy zagrają w pierwszym składzie. Nie wiemy natomiast w jakiej konfiguracji – zgodnie z nową, działającą od trzech lat procedurą, kapitanowie (zawodnicy, którzy otrzymali najwięcej głosów) będą wybierać sobie składy spośród nominowanych.

Zawodnicy zostali wyłonieni na bazie trójpoziomowego głosowania – swój udział w nim mieli kibice, dziennikarze, oraz sami koszykarze – wynik to średnia ważona. Poniżej dokładniej rozpisana tabela, w której widać, kto był ulubieńcem fanów, kto dziennikarzy, a kto kolegów z parkietu:

Jak widać Luka Doncic i Damian Lillard skończyli z takim samym wynikiem – o miejscu Doncicia w pierwszej piątce zadecydował fakt, że dostał więcej głosów od fanów, które w przypadku remisu okazywały się priorytetowe.

Oprócz pięciu starterów, poznamy też po siedmiu zawodników rezerwowych z każdej z konferencji – tych wybiorą już trenerzy.