Zasądzono ugodę pomiędzy Vanessą Bryant a hrabstwem Los Angeles – prawie 30 milionów odszkodowania

Zasądzono ugodę pomiędzy Vanessą Bryant a hrabstwem Los Angeles – prawie 30 milionów odszkodowania

Zasądzono ugodę pomiędzy Vanessą Bryant a hrabstwem Los Angeles – prawie 30 milionów odszkodowania
Photo by Kevork Djansezian/Getty Images

Od tragicznej śmierci Kobe Bryanta i jego córki Gianny minęły już ponad trzy lata. Dopiero dziś jednak zakończyła się sądowa batalia pomiędzy wdową po Bryancie, Vanessą Bryant, a hrabstwem Los Angeles. Sprawa dotyczyła drastycznych zdjęć z miejsca wypadku, które będący na miejscu oficerowie policji i straży pożarnej bezprawnie rozpowszechniali.

Sprawa zakończyła się ugodą, a Vanessa Bryant otrzyma w sumie 28,85 miliona dolarów zadośćuczynienia. Jest to kwota obejmująca 15 milionów zasądzone już w trakcie poprzedniego procesu we wrześniu 2022 roku. Kolejne 19,95 miliona dolarów otrzyma Chris Chester, którego żona i córka także zginęły w tym samym wypadku, których to pośmiertne zdjęcia także zostały rozpowszechnione.

Mowa o ośmiu funkcjonariuszach policji i straży pożarnej, którzy używali swoich telefonów komórkowych, by sfotografować miejsce wypadku i wysyłać zdjęcia osobom trzecim – głównie innym, będącym w tej chwili poza służbą funkcjonariuszom, którzy z kolei zdążyli przekazać zdjęcia dalej.

Tak w trakcie mowy końcowej wypowiedział się prawnik Vanessy Bryant, Luis Li:

„Dzisiejszy dzień jest pomyślnym zwieńczeniem odważnej walki Pani Bryant o pociągnięcie do odpowiedzialności tych, którzy dopuścili się tego groteskowego zachowania. Walczyła ona dla swojego męża, dla swojej córki i wszystkich tych, których zmarli członkowie rodziny zostali potraktowani z podobnym brakiem szacunku. Mamy nadzieję, że jej wygrana w tym procesie, że ta ugoda połozy kres tego rodzaju praktykom.”

– prawnik Luis Li

Prawniczka reprezentująca w tej sprawie hrabstwo Los Angeles, Mira Marshall, w swojej przemowie uznała ugodę za „uczciwa i rozsądną” i rozwiązuje kwestie wszelkich obecnych czy przyszłych roszczeń rodziny Bryant.