Westbrook przechodzi operację kolana – może opuścić start sezonu

Westbrook przechodzi operację kolana – może opuścić start sezonu

Zgodnie z doniesieniami serwisów medialnych zza oceanu, Russell Westbrook musi poddać się zabiegowi na swoim prawym kolanie.

Różne poważane źródła za oceanem, jak Shams Charania z Yahoo Sports, lub Royce Young z ESPN, zaczęły podawać do wiadomości publicznej informację o tym, że Russell Westbrook przeszedł zabieg medyczny prawego kolana. Chodzi konkretnie o artroskopię – jest to zabieg mający na celu „wyczyszczenie” stawu, usunięcie mikroskopijnych ciał obcych, oraz wszelkie inne mikro-korekty, które mają znaczenie przy użytkowaniu stawu kolanowego – zwłaszcza w kontekście zawodowego uprawiania sportu.

Oznacza to, że Russell Westbrook nie cierpiał na jakąś konkretną, poważną kontuzję – jest to po prostu niezbędne czasami odświeżenie stawu. Niestety jednak, nawet zabieg artroskopii wiąże się z rekonwalescencją, która może potrwać. Przypomnijmy, że z powodu tego samego zabiegu w ubiegłym sezonie w Playoffach nie zagrał Kyrie Irving. Sprawa nie jest więc może krytyczna, ale z pewnością poważna. Nie wiadomo jeszcze ile czasu opuści Westbrook – informacje dotyczące jego stanu zdrowia zostaną uaktualnione w przeciągu czterech tygodni. Można jednak z dużą pewnością zakładać, że pojawienie się na parkiecie w meczu otwarcia z Golden State Warriors może być dla niego nieosiągalne.

Artroskopia jest efektem tego, że narzekał on na bóle w prawym kolanie w czasie treningów poprzedzających obóz przygotowawczy. W Oklahomie chciano po prostu uniknąć przykrych niespodzianek w trakcie sezonu. Na szczęście jak do tej pory Russell Westbrook nie należał do najbardziej kontuzjogennych koszykarzy w NBA. Zważywszy na jego agresywny styl gry, jest to prawdziwy fenomen. Derrick Rose na przykład podobnych przeciążeń nie wytrzymał. Nie oznacza to jednak, że omijały Westbrooka jakiekolwiek problemy. Po pamiętnym zderzeniu z Patrickiem Beverley w Playoffach 2013, opuścił on połowę następnego sezonu i przeszedł trzy operacje na prawym kolanie. Już od ponad czterech lat staw ten nie sprawiał większych problemów – miejmy nadzieję, że nie mamy do czynienia z jakimś złośliwym nawrotem problemów, a jedynie przejściowymi problemami.