Trae Young chce pobić rekord Stepha Curry’ego

Trae Young chce pobić rekord Stepha Curry’ego

Trae Young to jeden z najbardziej pewnych siebie debiutantów. Obrońca Atlanty już zapowiada, że zamierza pobić rekord należący do Stephena Curry’ego.

Young to zdecydowanie jedno z najgłośniejszych nazwisk draftu 2018. Obrońca Atlanty stał się pewnym zjawiskiem w NCAA, a nagrania z jego akcjami krążyły po internecie tworząc spory hype na rozgrywającego. Otoczka ta jednak była usprawiedliwiona, gdyż Trae jest pierwszym zawodnikiem w historii rozgrywek NCAA (i to będąc debiutantem), który wygrał klasyfikację punktów i asyst.

Z powodu swojego stylu gry i warunków fizycznych, Trae jest nieustannie porównywany do Stephena Curry’ego. Chociaż sam zawodnik nie jest z tego zadowolony i woli tworzyć własne dziedzictwo:

„On jest Stephenem Curry’m, a ja Trae Youngiem. Nie będę czerpał dumy z naśladowania go. Oczywiście, chciałbym osiągnąć tyle co on, lecz to nie oznacza, że chcę być taki jak on.”

W jaki zatem sposób zamierza stworzyć własną legendę? Najlepiej od pobicia rekordu, który obecnie dzierży Curry, a mianowicie liczbie celnych trójek w spotkaniu:

„Chciałbym pobić ten rekord. Jestem pewien, że jestem w stanie to zrobić. Nie będę jednak kłamał – to wiele trójek jak na jeden wieczór.”

W NCAA udało mu się trafić 10 razy w trakcie jednego spotkania, chociaż sam Trae twierdzi, że zagrał już spotkanie w którym trafił 12 razy. NBA to jednak całkiem inny świat i Young przekonał się o tym w niewielkim stopniu już podczas Ligi Letniej. Pewność siebie jest dobra, lecz jej nadmiar mu nie pomoże. Tym bardziej, że czeka go mnóstwo ciężkiej pracy na siłowni, jeśli chce osiągnąć sukces.

https://www.youtube.com/watch?v=_MNyogFjmiE