Westbrook: Paul George powinien zostać Obrońcą Roku

Paul George rozgrywa swój najlepszy sezon w karierze. I choć wielu z nas zauważa jego świetną grę w ataku, warto zwrócić uwagę na dominację w obronie.

George od zawsze był uważany za jednego z najlepszych zawodników po obu stronach parkietu. Bardzo dobry w ataku i znakomity w obronie. W tym roku George objawił nam się jako lider OKC i pojawił się w rankingach MVP. To imponujące, kiedy masz obok gościa ze średnimi triple-double za ostatnie dwa sezony (w tym także w obecnym).

Co jeszcze bardziej fascynujące, skrzydłowy również swoją obronę wzniósł na jeszcze wyższy poziom niż zwykle. Dzięki temu stał się jednym z kandydatów do tytułu Obrońcy Roku. Russell Westbrook zapytany o to nie miał wątpliwości:

„Powinien być. Jest pierwszy lub drugi w przechwytach, wybiciach piłki, nie wiem jaki ma defensive rating. Teraz jest mnóstwo tych statystyk, ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Znając tą ligę, możliwe, że już wybrali tegorocznego Obrońcę Roku.”

Russ dobrze wie, co mówi. PG-13 faktycznie znajduje się w ścisłej czołówce większości statystyk defensywnych, a i jego rating defensywny to 101,5 pkt, co daje mu miejsce w pierwszej 20 graczy, którzy grają średnio min. 15 minut i wystąpili w min. 10 spotkaniach.

Co tu dużo mówić, Paul George to świetny obrońca i w pełni zasługuje na statuetkę DPOTY. Jego zaawansowane statystyki defensywne są o tyle imponujące, że cały czas skrzydłowy jest także pierwszą opcją w ataku trzeciej siły Zachodu. Biorąc na siebie odpowiedzialność za zdobywanie punktów, George rzuca się po bezpańskie piłki, jakby był zwykłym zadaniowcem, chcącym przekonać do siebie trenera. Co najważniejsze jednak, ma poparcie mediów – zarówno ESPN jak i Sports Illustrated przedstawiają go jako faworyta. Może zatem faktycznie dokonano już wyboru i będzie nim właśnie PG?

Na ten moment każdy inny rezultat byłby pomyłką:

Źrodło: Youtube.com/House of Highlights