Hornets nie wypuszczą Kemby Walkera

Kemba Walker od dłuższego czasu wzbudza wielkie zainteresowanie na rynku. Charlotte Hornets jednak za wszelką cenę chcą zatrzymać go u siebie.

Walker to lider Szerszeni i ich najlepszy zawodnik niemalże od początku kariery. Niestety, mimo stałych postępów Kemby, Charlotte stoi w miejscu i nie wygląda na to, żeby w najbliższym czasie mieli stać się zespołem liczącym się w walce o coś więcej.

To, w połączeniu z kończącym się kontraktem rozgrywającego uruchamia oczywiście lawinę plotek i spekulacji na temat przyszłości Kemby. Jednak, według informacji Shamsa Charanii, Hornets zamierzają przedłużyć kontrakt ze swoim liderem i nie biorą nawet pod uwagi wymian.

„Charlotte Hornets walczą o miejsce w playoffs, traktują Kembę jako twarz organizacji i chcą, żeby było tak również za dwa lata, kiedy będą gospodarzem Meczu Gwiazd. Michael Jordan chce zatrzymać Walkera w składzie i przedłużyć z nim kontrakt tego lata.”

Oznacza to, że MJ podejmuje spore ryzyko. W lecie bowiem Charlotte może zostać z niczym, jeśli Kemba zechce odejść. Uwzględnienie Walkera w potencjalnej wymianie pozwoliłoby pewnie także oczyścić nieco salary. Tym bardziej, że spore zainteresowanie rozgrywającym wyrazili ostatnio Dallas Mavericks.

Jeśli nie dojdzie do transferu, to zostaje nam czekać na decyzję Kemby w offseason. Nie będzie z pewnością jedną z głównych gwiazd wolnej agentury, ale na brak ofert też nie powinien narzekać. Pytanie co wybierze – walkę o coś więcej niż 2 runda i rolę drugiej opcji, czy bycie samcem alfa i legendą klubu walczącego co najwyżej o playoffs?

Tak czy inaczej, dzisiejszej nocy dał kolejny dowód na to, że jest niezastąpiony w Północnej Karolinie, będąc ich najlepszym zawodnikiem:

https://www.youtube.com/watch?v=utCkyo2MHNU

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins