Washington Wizards znaleźli nowego trenera

Washington Wizards znaleźli nowego trenera

Washington Wizards znaleźli nowego trenera
Photo by Garrett Ellwood/NBAE via Getty Images

Jak donosi Shams Charania z The Athletic, Washington Wizards są o krok od zatrudnienia nowego szkoleniowca. Ma być nim syn legendarnego Wesa Unselda – Wes Unseld Jr.

Oczywiście, Charania nie pisze, że Wizards zatrudnili nowego trenera, bo dopóki taka informacja nie będzie oficjalna, po prostu nie może tego zrobić. Jeszcze wczoraj dziennikarze ESPN sugerowali, że wyścig po posadę rozstrzygnie się pomiędzy Unseldem Jr., Darvinem Hamem (asystentem Bucks), oraz Charlesem Lee (także asystentem Bucks).

Wes Unseld Jr. pracuje w lidze od 2005 roku. Z początku był asystentem właśnie w Waszyngtonie – później pracował także w Golden State Warriors, Orlando Magic, a od 2015 roku do teraz był asystentem Mike’a Malone’a w Denver Nuggets. Podobnie jak jego ojciec – legenda NBA, Hall of Famer, mistrz ligi z 1978 z Washington Bullets – Unseld Jr. zaczynał jako czynny koszykarz. Od razu po zakończeniu kariery w NCAA (w 1997 roku) nie został jednak wybrany w drafcie i zamiast grać za Oceanem, załapał się jako scout w Wizards. Nie bez znaczenia był fakt, że rolę Generalnego Managera pełnił wtedy właśnie Wes Unseld Sr.

Przez te wszystkie lata Unseld Jr. wyrobił sobie jednak samodzielnie swoją markę w sztabach trenerskich klubów NBA. Teraz zastąpi Scotta Brooksa, który nie dogadał się z klubem w sprawie przedłużenia umowy. Od razu czeka na niego trudne zadanie – jeśli nie dojdzie do jakichś spektakularnych wymian, będzie musiał poukładać zespół wokół duetu obwodowych Bradley Beal & Russell Westbrook. Oczekiwania są sporę – jako trener debiutant będzie miał presję, by przynajmniej zahaczyć się o Playoffy.