Wade wróci na playoffy, jeśli Bulls awansują?

28/03/2017
fot. Wikimedia

Podobno Dwyane Wade przyrzekł, że postara się powrócić na playoffs, jeśli Jimmy Butler wprowadzi do nich ekipę Chicago Bulls.

Byki cały czas zaciekle walczą o fazę posezonową. Robią to oczywiście bez jednego ze swoich podstawowych zawodników. Dwyane Wade miał nie zagrać do końca sezonu po tym jak doznał kontuzji pęknięcia kości i uszkodzenia więzadła w swoim łokciu.

Jego powrót może być jednak możliwy, gdyby ekipa z Windy City weszła do ósemki i była w niej na koniec sezonu zasadniczego. Podobno Jimmy Butler przekazał mediom słowa Dwyane’a, który powiedział mu: „Wprowadź nas do playoffs, wtedy będę móc w stanie wrócić i zagrać”.

„To jest teraz mój cel. Wyjść tam, być fantastyczny by przynieść nam zwycięstwa”.

Bulls mają bilans 3-3 bez Wade’a i na dzisiejszy dzień tracą zaledwie pół spotkania do ósmych Miami Heat. W ostatnich 8 spotkaniach podejmą tylko 2 zespoły z dodatnim bilansem zwycięstw, więc wejście do playoffs cały czas jest możliwe. Nie jest jednak pewne jak zagrają Byki. Ostatnio jednej nocy pokonali Utah Jazz, by kilka dni później przegrać z Philadelphią 76ers.

Zdrowy Wade powinien dać Bulls znacząca siłę, ale większość ostatnich sukcesów Chicago budowana jest na plecach Rajona Rondo, który w marcu pokazał się z bardzo dobrej strony. Przywrócenie Wade’a może przynieść znów problem Bykom ze zbyt wieloma zawodnikami grającymi pod piłką a małą ilością rzucających.

35-letni weteran dotychczas notował 18.6 pkt, 4.5 zb i 3.9 ast na mecz.

Kopiuj link do schowka