Wade wróci na playoffy, jeśli Bulls awansują?

Wade wróci na playoffy, jeśli Bulls awansują?

Podobno Dwyane Wade przyrzekł, że postara się powrócić na playoffs, jeśli Jimmy Butler wprowadzi do nich ekipę Chicago Bulls.

Byki cały czas zaciekle walczą o fazę posezonową. Robią to oczywiście bez jednego ze swoich podstawowych zawodników. Dwyane Wade miał nie zagrać do końca sezonu po tym jak doznał kontuzji pęknięcia kości i uszkodzenia więzadła w swoim łokciu.

Jego powrót może być jednak możliwy, gdyby ekipa z Windy City weszła do ósemki i była w niej na koniec sezonu zasadniczego. Podobno Jimmy Butler przekazał mediom słowa Dwyane’a, który powiedział mu: „Wprowadź nas do playoffs, wtedy będę móc w stanie wrócić i zagrać”.

„To jest teraz mój cel. Wyjść tam, być fantastyczny by przynieść nam zwycięstwa”.

Bulls mają bilans 3-3 bez Wade’a i na dzisiejszy dzień tracą zaledwie pół spotkania do ósmych Miami Heat. W ostatnich 8 spotkaniach podejmą tylko 2 zespoły z dodatnim bilansem zwycięstw, więc wejście do playoffs cały czas jest możliwe. Nie jest jednak pewne jak zagrają Byki. Ostatnio jednej nocy pokonali Utah Jazz, by kilka dni później przegrać z Philadelphią 76ers.

Zdrowy Wade powinien dać Bulls znacząca siłę, ale większość ostatnich sukcesów Chicago budowana jest na plecach Rajona Rondo, który w marcu pokazał się z bardzo dobrej strony. Przywrócenie Wade’a może przynieść znów problem Bykom ze zbyt wieloma zawodnikami grającymi pod piłką a małą ilością rzucających.

35-letni weteran dotychczas notował 18.6 pkt, 4.5 zb i 3.9 ast na mecz.

https://www.youtube.com/watch?v=uyxCJI8NccI