Dwyane Wade pogodzony z brakiem wyboru do All-Star Game

Dwyane Wade był jednym z faworytów kibiców podczas głosowania do All-Star Game, lecz ostatecznie nie został starterem. Flash doskonale to rozumie.

Wade może czuć się poszkodowany za sprawą nowych zasad głosowania do Meczu Gwiazd. Gdyby głosowali tylko fani, bez problemu by się dostał i to nawet do pierwszej piątki. Jednakże wskutek dodania głosów dziennikarzy i zawodników, Flash spadł na trzecie miejsce i nie załapał się do wyjściowej piątki. Przez to najprawdopodobniej w ogóle nie zagra w ASG w swoim ostatnim sezonie.

Legenda Heat jednak w pełni akceptuje taki stan rzeczy. Jak twierdzi, sam nie wybrałby siebie do tegorocznego Meczu Gwiazd:

„Gdybym ja wybierał All-Starów, nie wybrałbym mnie. Nie potępiam tego w żaden sposób. Goście, którzy zasłużyli na udział w All-Star Game, z pewnością w nim zagrają.”

Wade po zsumowaniu wszystkich głosów został wyprzedzony przez Kembę Walkera, dla którego będzie to niezwykły wieczór, bowiem będzie miał okazję zagrać przed własną publicznością.

„Chyba po raz pierwszy w życiu zgadzam się z Charlesem Barkleyem. W tym roku wielu zawodników ma szansę po raz pierwszy zagrać w Meczu Gwiazd i jeśli na to zasłużyli, to powinni dostać tam miejsce. Doceniam uczucia moich fanów, to że tak licznie na mnie głosowali. Jednak z perspektywy All-Star Game wielu zawodników na to faktycznie zasłużyło i mam nadzieję, że dostaną swoją szansę.”

Wade ma dużo racji. Na Wschodzie nie brakuje zawodników grających bardzo dobry sezon, którzy zasłużyli bardziej od niego w tym roku. Niektórzy, jak Ben Simmons czy Nikola Vucevic nie mieli okazji pojawić się jeszcze w tym widowisku.

Statystyki D-Wade’a faktycznie nie przemawiają za nim: 14 pkt na 43% z gry i 4 ast na mecz to trochę mało. Fani jednak chcieli uhonorować Dwyane’a, dla którego jest to ostatni sezon w karierze. Całkiem możliwe, że trenerzy wezmą to pod uwagę, przy podejmowaniu ostatecznych decyzji. Bardziej możliwe jednak, że wybiorą zawodników grających obecnie na poziomie All-Star.

Flash to prawdziwy weteran Weekendu Gwiazd, który pojawił się tam 12 razy, zdobywając nawet raz tytuł MVP:

https://www.youtube.com/watch?v=MO3pfo_wcew

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins