Vlade Divac rezygnuje ze stanowiska

Vlade Divac rezygnuje ze stanowiska

Zaskakujące informacje napłynęły z Sacramento. Krótko po ostatnim meczu sezonu, Vlade Divac postanowił zrezygnować z funkcji generalnego menadżera drużyny.

Sacramento King wydali specjalne oświadczenie krótko po piątkowym starciu przeciwko Los Angeles Lakers, którym zamknęli kolejny nieudany sezon. Vivek Ranadive chce zmian i pierwszą ofiarą tych porządków w klubie padł właśnie były środkowy.

„To była trudna decyzja, ale wierzymy, że to najlepsze rozwiązanie dla nas, które pomoże nam w osiągnięciu sukcesów na które nasi lojalni fani zasługują. Jesteśmy wdzięczni Vlade za jego poświęcenie, zaangażowanie i ciężką pracę na boisku i poza nim. Vlade zawsze będzie częścią naszej rodziny.”

Jak poinformowali Królowie, tymczasowym następcą Serba będzie Joe Dumars. Według Marca Spearsa z ESPN, bardzo prawdopodobny jest scenariusz wedle którego Sacramento zatrudnią kogoś na stałe dopiero po październikowym drafcie. Nie można podobno wykluczyć, iż będzie to właśnie Dumars. Jak dodaje Sam Amick z The Atlethic, zmiany w zarządzie nie oznaczają automatycznie pozbycia się także trenera i Luke Walton może się czuć bezpieczny, przynajmniej na razie.

Divac podziękował za otrzymaną szansę i 5 lat pracy w organizacji:

„To był dla mnie zaszczyt pracować jako GM Kings. Zarówno organizacja, jak i całe miasto Sacramento darzę szczególnym uczuciem i życzę im jak najlepiej w dalszej drodze.”

Fani Sacramento raczej nie powinni być szczególnie zasmuceni z powodu dymisji Divaca. W trakcie jego rządów Królowie nigdy nie osiągnęli bilansu 50% zwycięstw, nie dobijając nigdy nawet do 40 wygranych spotkań w sezonie, przedłużając tym samym czas oczekiwania na playoffy. Jego decyzje personalne bardzo często były mocno wątpliwe, jak zwolnienie Dave’a Joergera po najlepszym sezonie od ponad dekady i zatrudnienie na jego miejsce Luke’a Waltona. Podobnie wybranie Marvina Bagleya ponad Luką Doncicem także nie stawia go w najlepszym świetle, choć oczywiście zdarzały mu się także bardzo dobre decyzje jak postawienie na De’Arona Foxa w drafcie 2017.

Czy takie zmiany pomogą wrócić Sacramento do upragnionych playoffów?

Źródło: Youtube.com/NBA