Vince Carter wróci na kolejny sezon!

Vince Carter wróci na kolejny sezon!

Pół człowiek, pół niesamowitość – Vince Carter, grająca legenda NBA, ogłosił swój powrót na sezon 2019/2020, dzięki czemu stanie się samodzielnym rekordzistą!

Vince Carter skończył w tym roku 42 lata, co nie jest często spotykanym wiekiem u koszykarza NBA. Mimo wszystko rozegrał niezły sezon ww barwach Atlanty Hawks, pełniąc rolę nie tylko mentora dla młodych zawodników w szatni, ale też realnie wspomagając zespół swoją obecnością na parkiecie. Zgodnie z ostatnią jego deklaracją, chciałby to robić jeszcze przez rok – w podcascie Winging It realizowanym w ramach The Ringer, Vince Varter ogłosił, że zamierza wrócić na kolejny sezon.

Nie wszystko jednak zależy od niego – właśnie skończył się jego kontrakt z Atlantą Hawks, a sam Carter stanie się niezastrzeżonym wolnym agentem. Wróci więc do gry, jeśli znajdzie się zespół chętny zaoferować mu umowę. Jeśli tak się stanie, będzie to jego 22. sezon w lidze, co stanie się nowym rekordem pod względem długości kariery w najlepszej lidze świata. W tej chwili rekord wynosi 21 sezonów, a dzierżą go jednocześnie właśnie Carter, ale też Dirk Nowitzki, Kevin Garnett, Robert Parish i Kevin Willis. Osiągnięcie Cartera będzie o tyle niesamowite, że jego kariera rozciągać będzie się na aż 4 dekady – od lat 90′, aż po lata 20′ XII wieku.

Na przestrzeni całej swojej bogatej kariery, Vince Carter był 8 razy All Starem, dwa razy znalazł się w All-NBA Team, a w pierwszym sezonie został wybrany Rookie of The Year. Ciągle mu jednak mało – w ostatnim sezonie rozegrał 76 spotkań w barwach Hawks, 6 razy wychodząc nawet w pierwszym składzie. Na parkiecie spędzał średnio po nieco ponad 17 minut, notując w tym czasie 7,4 punktu, 2,6 zbiórki i 1,1 asysty, trafiając blisko 40% rzutów za trzy.

https://www.youtube.com/watch?v=Mg6DvUihPUw

źródło:YouTube/FreeDawkins