Victor Oladipo w Miami, Kyle Lowry zostaje w Toronto!

Victor Oladipo w Miami, Kyle Lowry zostaje w Toronto!

Nie udał się plan dodania do składu Kyle’a Lowry’ego dlatego też Miami Heat postanowili przeprowadzić transfer Victora Oladipo!

Miami: Victor Oladipo
Houston: Avery Bradley, Kelly Olynyk i prawo do zamiany picków w drafcie

Victor Oladipo zasili szeregi Miami Heat. Dipo wyraźnie był dla Pata Rileya opcją rezerwową w razie niepowodzenia transferu Kyle’a Lowry’ego. Cały wieczór bowiem Heat negocjowali transfer rozgrywającego, a gdy ten nie doszedł do skutku, momentalnie dopięli wymianę Dipo. I zrobili to po mistrzowsku.

Oladipo trafia do Miami w zamian za Avery’ego Bradleya i Kelly’ego Olynyka. Bradley w tym sezonie zagrał zaledwie 10 meczów w barwach Heat i nie potrafił odnaleźć się na Florydzie. Olynyk z kolei był co prawda podstawowym zawodnikiem, lecz w jego miejsce Riley pozyskał już wcześniej podobnego gracza w osobie Nemanji Bjelicy. Wspomnieć należy w tym kontekście, że Żary są faworytem do pozyskania LaMarcusa Aldridge’a, także strata Olynyka nie będzie zbyt dotkliwa.

Co najważniejsze jednak nie stracili nikogo ze swoich młodych zawodników. Kendrick Nunn, Precious Achiuwa, Duncan Robinson i Tyler Herro pozostali w zespole, który z Victorem Oladipo może być po raz kolejny szalenie groźny w playoffach. Potencjalnie spore wzmocnienie bardzo niewielkim kosztem.

Wymiana ta jednak pokazuje jak niewielka była rynkowa wartość Oladipo. Houston nie zyskała ani młodego, utalentowanego zawodnika, ani szczególnie wartościowych picków, a jedynie weteranów do wyrównania kontraktów.

Transfer Kyle’a Lowry’ego natomiast rozstrzygał się do samego końca okienka transferowego. Z gry już jakiś czas wcześniej wypadła Philadelphia 76ers, których ostateczna oferta wynosiła Matisse Thybulle, Tyrese Maxey i dwa pierwszorundowe picki w drafcie (plus jakiś kontrakt na wyrównanie oferty).

W grze do samego końca zostali jedynie LA Lakers (Kentavious Caldwell-Pope, Dennis Schroder) i Miami Heat (pakiet wokół Duncana Robinsona). Raptors chcieli jednak albo Talena Horton-Tuckera, albo Tylera Herro, których ani Pelinka, ani Riley nie chcieli uwzględnić w ofercie.

Ostatecznie zatem, Masai Ujiri stwierdził, że nie czuje aż takiej potrzeby transferu Lowry’ego i Kyle zostanie w Kanadzie Tampa Bay przynajmniej do końca obecnego sezonu. Z czym sam zawodnik się świetnie czuje.

YT: MaxaMillion 711