Utrzymał Zastal w PLK. Zostanie w klubie na dłużej?

Utrzymał Zastal w PLK. Zostanie w klubie na dłużej?

Utrzymał Zastal w PLK. Zostanie w klubie na dłużej?
Virginijus Sirvydis / foto: Andrzej Romański / PLK

Enea Stelmet Zastal Zielona Góra – po pokonaniu Icon Sea Czarnych Słupsk – utrzymał się w ORLEN Basket Lidze. Duża w tym zasługa Virginijusa Sirvydisa, który w drugiej części sezonu przejął drużynę po Davidzie Dedku. Dużo wskazuje na to, że Litwin zostanie w Polsce na dłużej!

Jacek Białogłowy, dziennikarz Radia Zielona Góra, który jest świetnie zorientowany w realiach zielonogórskiego sportu, poinformował – w trakcie jednej z ostatnich audycji – że w przypadku utrzymania drużyny w ORLEN Basket Lidze kontrakt Sirvydisa zostanie przedłużony na kolejne rozgrywki.

Nam udało się skontaktować z Katarzyną Marciniak, która od niedawna pełni funkcję prezesa Enea Stelmet Zastal Zielona Góra.

„Czy faktycznie trener Sirvydis zostanie w klubie na kolejny sezon?” – zapytaliśmy.

– Zarząd i rada nadzorcza są bardzo zadowoleni z pracy obu trenerów i teraz dzięki utrzymaniu możemy szykować cały klub do następnego sezonu – powiedziała Marciniak.

Nieoficjalnie – z innych źródeł – usłyszeliśmy z kolei, że Zastal jeszcze w tym tygodniu planuje ogłosić ważną informację w kontekście kolejnego sezonu. Chodzi m.in. o skład sztabu szkoleniowego (warto dodać, że asystentem Sirvydisa jest Renatas Kurilionokas).

Sirvydis objął drużynę Zastalu pod koniec lutego (po Pucharze Polski). Od tego czasu poprowadził zespół w siedmiu spotkaniach. Zielonogórzanie wygrali trzy z nich, pokonując sensacyjnie Anwil, Dziki i Czarnych. Dzięki pokonaniu słupszczan, 5-krotny mistrz Polski zapewnił sobie utrzymanie na kolejny sezon w ORLEN Basket Lidze.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.