NBA News: Niepokojący uraz Davisa – czy będzie gotowy na Play-In?

NBA News: Niepokojący uraz Davisa – czy będzie gotowy na Play-In?

NBA News: Niepokojący uraz Davisa – czy będzie gotowy na Play-In?

Anthony Davis w ostatnim meczu sezonu regularnego musiał opuścić parkiet z wyraźnym bólem pleców. Czy jego gra w Play-In stoi pod znakiem zapytania?

Los Angeles Lakers – jak wszystkie 30 drużyn NBA – grali wczoraj swój ostatni mecz sezonu regularnego. Starcie z Pelicans decydowało o rozstawieniu w turnieju Play-In, które okazało się dla Jeziorowców korzystne – zagrają w górnej drabince. Przyczyniła się do tego wygrana z Pelicnas, w której jednak Anthony Davis musiał szybciej opuścić boisko z powodu kontuzji.

Na kilka minut przed końcem czwartej kwarty Anthony Davis upadł na parkiet, co wyglądało na kontuzję nogi. Po wstaniu sygnalizował jednak ból pleców i udał się do szatni.

Sam zainteresowany przyznał, że jego plecy doznały usztywnienia. Zwrócił też uwagę na niebezpieczne zachowanie Larry’ego Nance’a Jr., po którego pchnięciu ten wylądował na parkiecie:

„Byłem w powietrzu – oczywiście było to bardzo niebezpieczne zagranie. Wiem, że on nie jest grającym brudno graczem.”

– Anthony Davis

Naturalnie pojawiają się obawy dotyczące tego, czy Anthony Davis będzie zdorwy na kluczowe dla Lakers mecze Play-In. Już w nocy z wtorku na środę Lakers zagrają z Pelicans o prawo udziału w Playoffach. Davis zapytany o to, czy zagra, odpowiedział bez wahania:

„Nie mam wątpliwości, zagram.”

– Anthony Davis

Według słów Anthony’ego Davisa na pomeczowej konferencji (za ESPN), gdyby to był mecz na styku, to zmusiłby się do tego, żeby zagrać do końca. Wspomniał on też, że zamierza przetestować plastry rozgrzewające, które mogą pomóc jego plecom nie spinać się.

Anthony Davis we wczorajszym meczu przez 32 minuty uzbierał 30 punktów i 11 zbiórek. Jego brak, lub nawet słabsza forma spowodowana bólem pleców, byłaby ogromnym osłabieniem w Play-In, czy później w Playoffach. Pomimo zapewnień zawodnika o tym, że zagra, wszelki uraz budzi duży niepokój w kontekście tak podatnego na uszkodzenia gracza.

superbet logo W SUPERBET MOŻESZ OGLĄDAĆ NBA ZA DARMO! ⬅️

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.