Utah Jazz zorganizują Mecz Gwiazd

Utah Jazz zorganizują Mecz Gwiazd

NBA podjęła i ogłosiła oficjalnie decyzję dotyczącą gospodarza Meczu Gwiazd. I tak, w 2023 roku największe nazwiska NBA przyjadą do Utah.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Adam Silver sprawił niemałą niespodziankę wszystkim fanom Utah Jazz na starcie nowego sezonu. Na konferencji prasowej przed pierwszym meczem Jazzmanów w tym sezonie, komisarz ligi ogłosił, że w sezonie 2022/23 to właśnie w Utah odbędzie się coroczny Mecz Gwiazd:

„Salt Lake City ma bogatą koszykarską tradycję i udowodniło już niejeden raz, że jest doskonałym miejscem do organizacji wielkich wydarzeń kulturalnych i sportowych. Chciałbym podziękować rodzinie Miller i organizacji Utah Jazz za ich zaangażowanie w organizację tego przedsięwzięcia i przedstawienie programu, który wywrze długotrwały wpływ na całą lokalną społeczność.”

Tym samym All-Star Game powróci do Salt Lake City po równo 30 latach. W 1993 roku bowiem rozegrano tam jedyny jak dotąd Mecz Gwiazd. Wtedy to Jazzmani mieli dwójkę reprezentantów, którzy dodatkowo zdobyli wspólnie nagrodę MVP. Mowa oczywiście o legendarnym duecie Stockton/Malone. Czy Donovan Mitchell i Rudy Gobert pójdą w ich ślady?

Kluczowa dla powodzenia sprawy z pewnością była renowacja ich hali, Vivint Smart Home Arena. Mecze Gwiazd zazwyczaj są organizowane w większych ośrodkach miejskich, które podołają wyzwaniom logistycznym związanym z takim wydarzeniem. Jednakże w ostatnich latach Adam Silver skutecznie stara się promować także mniejsze miasta, jeżeli tylko ich obiekt sportowy stoi na odpowiednim poziomie. I tak w 2021 roku ASG odbędzie się w Indianie, w 2022 w Cleveland, a następnie właśnie w Utah.

Jazzmani natomiast odpowiednio uczcili taką informację i rozpoczęli sezon od zwycięstwa nad Oklahoma City Thunder po naprawdę ciekawym meczu i zaciętej końcówce:

Źrodło: Youtube.com/MLG Highlights