Utah Jazz spróbują wyciągnąć Mike’a Conleya

Mike Conley został wystawiony niejako na listę transferową przez Memphis Grizzlies. Utah Jazz nie chcą przepuścić takiej okazji.

Conley to jeden z liderów i symboli ekipy Memphis Grizzlies. Niestety, w związku z kolejnymi porażkami, klub zdecydował się pójść w innym kierunku i wystawić na sprzedaż Mike’a. Utah skontaktowało się z Memphis w sprawie rozgrywającego, lecz nie została złożona na razie żadna oficjalna oferta.

Jazzmani mają na rozegraniu Ricky’ego Rubio, który rozgrywa najlepsze sezony w swojej karierze w NBA właśnie w Salt Lake City. Nie zmienia to faktu, że Conley byłby zdecydowanie lepszą opcją na jedynce niż Hiszpan. Point guard Grizz to przede wszystkim pewniejszy strzelec (choć Rubio zaliczył duży progres), co najmniej tak samo dobry obrońca i, co najważniejsze, znacznie lepiej pasowałby do gry obok Donovana Mitchella. Rubio musi dominować na piłce, a bez niej jego wartość w ataku mocno spada, podczas gdy Conley może oddać część obowiązków w ręce Mitchella czy Inglesa i dalej stanowić duże zagrożenie w ofensywie.

Jego kontrakt jest wysoki, ale Utah i tak nie powalczy na rynku wolnych agentów, zatem pozyskanie klasowego rozgrywającego na następne dwa sezony jest dobrym pomysłem. Pytanie brzmi, kogo oddadzą w zamian? Na pewno Rubio, ale jego kontrakt to zaledwie połowa wypłaty Conleya. Derrick Favors? Dante Exum? Picki w drafcie? Coś trzeba będzie wymyślić już w najbliższych tygodniach.

https://www.youtube.com/watch?v=XZB8d5KiKlw

Źródło: Youtube.com/FreeDawkins