Znamy pierwsze piątki All-Star – Giannis i LeBron kapitanami

Zakończyło się głosowanie do All-Star Game i wyłoniono już dziesięciu zawodników pierwszych piątek – pięciu ze wschodu i pięciu z zachodu.

Zawodnicy z największą ilością głosów z obu konferencji zostali kapitanami – zaszczyt ten przypadł Giannisowi Antetokounmpo oraz LeBronowi Jamesowi. Tak prezentują się piątki:

Wschód:

-Giannis Antetokounmpo

-Kawhi Leonard

-Joel Embiid

-Kyrie Irving

-Kemba Walker

Zachód:

-LeBron James

-Paul George

-Kevin Durant

-James Harden

-Steph Curry


Tutaj znajdziecie szczegółowe wyniki


Piątki zostały wyłonione w głosowaniu fanów, dziennikarzy oraz wszystkich zawodników w lidze.Fani mogą czuć się lekko rozczarowani wynikami – zwłaszcza ci, którzy głosowali na Lukę Doncicia, Derricka Rose’a czy Dwyane’a Wade’a. W głosowaniu samych kibiców wszyscy oni byli bardzo wysoko – zabrakło jednak głosów dziennikarzy i samych zawodników.

Do podanych składów nie należy sie jednak zbytnio przywiązywać – pamiętajmy, że Mecz Gwiazd rozgrywany będzie ponownie w nowej formule. Kapitanowie będą wybierać sobie kolejno graczy do swoich zespołów, na wzór podwórkowych starć sportowych. Co istote, pierwszy wybierać będzie LeBron, bo uzyskał najwięcej głosów. Wybieranie składów tym razem będzie transmitowane na żywo, co doda całej sprawie nieco emocji. Pozostałych graczy na ławkę rezerwowych wybiorą już trenerzy, a pełną listę poznamy w najbliższy czwartek.