Tyronn Lue nie zostanie trenerem Los Angeles Lakers

Tyronn Lue nie zostanie trenerem Los Angeles Lakers

Tyronn Lue nie zostanie nowym trenerem Los Angeles Lakers. Według najnowszych doniesień, były szkoleniowiec Cavaliers odrzucił ofertę Jeziorowców.

Od kilku dni wydawało się, że Tyronn Lue jest absolutnym pewniakiem do zostania nowym trenerem LA Lakers. Wszystkie źródła informowały o tym, że choć nic oficjalnie nie jest jeszcze pewne, to obie strony są coraz bliżej porozumienia. Jednakże, jak się teraz okazało, Lue ostatecznie odrzucił ofertę klubu i nie będzie po raz kolejny trenerem LeBrona.

Początkowo wszystko szło bardzo dobrze. Lue rzekomo imponował zarządowi Lakers swoją koszykarską wiedzą i inteligencją oraz pomysłem na aktualny skład zespołu. Oczywiście jego dobre kontakty z LeBronem także były odbierana jako duża zaleta, chociaż oficjalnie obóz Jamesa miał się odciąć od procesu zatrudnienia nowego coacha, wyrażając jednocześnie pełne zaufanie dla potencjalnego wyboru Pelinki.

W LA byli już tak pewni swojej decyzji, że zaczęli się rozglądać za asystentami, którymi według źródeł mieli zostać Jason Kidd i Tom Thibodeau, lecz Thibs nie wyraził zainteresowania pracą w roli asystenta. Skoro wszystko układało się dobrze, gdzie ostatecznie pojawił się rozdźwięk?

Jak nie wiadomo o co chodzi, to oczywiście chodzi o pieniądze. Według Wojnarowskiego, Lue odrzucił 3-letnią ofertę wartą 18 milionów dolarów, ponieważ oczekiwał 5-letniej umowy z pensją godną jego mistrzowskiego doświadczenia. Na to Pelinka zgodzić się nie mógł.

Fani Lakers raczej nie będą rozpaczać z tego powodu. Z drugiej strony jeśli odpadł już Monty Williams, a teraz także Tyronn Lue, lista potencjalnych kandydatów na trenera Jeziorowców została zawężona do Juwana Howarda i Jasona Kidda. Następny sezon zatem wcale nie zapowiada się na łatwiejszy od obecnego.

Sam Tyronn Lue pozostaje bez pracy od początku obecnego sezonu, kiedy to rozpoczął rozgrywki z Cavaliers od bilansu 0-6. Nic nie wskazuje także, aby ktokolwiek poza LeBronem i Lakers był zainteresowany zatrudnieniem Ty’a. Czy zatem odrzucenie takiej oferty z pewnością było przemyślane?

Źródło: Youtube.com/bballbreakdown