Ty Lawson z dożywotnim zakazem gry

Ty Lawson z dożywotnim zakazem gry

W dzisiejszych czasach trzeba bardzo mocno uważać na to, co wrzuca się do sieci, szczególnie jeśli jest się osobą publiczną. Dobitnie i boleśnie przekonał się o tym Ty Lawson.

Były rozgrywający m.in Denver Nuggets czy Sacramento Kings, występował ostatnie trzy sezony w lidze chińskiej, gdzie jak można się było spodziewać, był prawdziwą gwiazdą ze średnimi na poziomie 25 pkt i 6 ast. Teraz wszystko wskazuje na to, że jego przygoda w Kraju Środka została definitywnie zakończona.

Niestety już po raz kolejny dał o sobie znać jego problematyczny charakter. Jeszcze za czasów gry w NBA, Lawson regularnie popadał w kłopoty, kilkukrotnie prowadząc samochód pod wpływem alkoholu. Tym razem rozgrywający przesadził nie na ulicy, lecz w social mediach, choć można dość bezpiecznie założyć, że i tutaj alkohol miał swój udział.

Lawson przebywając na imprezie postanowił podzielić się swoimi wrażeniami z fanami i wrzucić relację za pośrednictwem Instagrama.

Takie komentarze ze strony zawodnika, niewłaściwe w stosunku do chińskich kobiet, nie spodobały się władzom. Wkrótce po tym szefostwo Fujian Sturgeons oficjalnie pożegnała się z zawodnikiem, kończąc de facto jego karierę w chińskiej CBA. Na domiar złego wskutek całej sytuacji współpracę z Lawsonem zakończył natychmiast jego dotychczasowy agent:

Szkoda, że tak potoczyła się kariera tego zawodnika. Mimo słabych warunków fizycznych był on bowiem swego czasu naprawdę dobrym rozgrywającym. Gdyby tylko trochę bardziej skupił się na koszykówce, wciąż mógłby być wartościowym zmiennikiem.

Źródło: Youtube.com/Clutch Time Highlights