Twarde Pierniki już budują skład. „Nie jest łatwo podpisać Polaków”

Twarde Pierniki już budują skład. „Nie jest łatwo podpisać Polaków”

Twarde Pierniki już budują skład. „Nie jest łatwo podpisać Polaków”
Subotić i Filipović / foto: Andrzej Romański / PLK

– Jest wielu dobrych zawodników w lidze, ale wiesz, że nie jest łatwo ich podpisać. Chcę najlepszych możliwych graczy, na których nas stać, ale także takich, którzy chcą robić postępy w trakcie sezonu, tak jak zrobił to Wojciech Tomaszewski – mówi nam Srdan Subotić, trener Arriva Polski Cukier Toruń.

Twarde Pierniki mają za sobą udany sezon w ORLEN Basket Lidze. Torunianie, którzy byli skazywani na pożarcie, niektórzy typowali ich do spadku do I ligi, zajęli 12. miejsce w tabeli, pokonując m.in dwukrotnie Kinga Szczecin czy Trefla Sopot na wyjeździe. Trener Srdan Subotić wykonał bardzo dużo dobrej pracy, udowadniając, że jego transfer był strzałem w dziesiątkę.

Torunianie zajęli także 12. miejsce pod względem zdobywanych punktów przez polskich zawodników (709 punktów – 29 procent dorobku całej drużyny). Liderem w tej klasyfikacji był Aaron Cel (304 punkty). Kolejny był Wojciech Tomaszewski (223). I to właśnie wokół tego gracza ma być budowana rotacja zespołu na kolejny sezon. Klub już ogłosił podpisanie z nim umowy. To pierwszy ruch transferowy Twardych Pierników.

– Dla mnie posiadanie kilku zawodników z poprzedniego sezonu jest bardzo ważne, więc to jest pierwszy krok. Jest młodym zawodnikiem, który poczynił duże postępy w minionych rozgrywkach i nadal ma bardzo dużo potencjału. Będzie tylko lepszy z czasem i znakomicie potrafi wpasować się w zespół. Spróbujemy podpisać jeszcze kilku polskich zawodników, ponieważ straciliśmy Aarona, który był dla nas bardzo ważny. Potem zobaczymy, jakiego rodzaju innych graczy będziemy potrzebowali. Oczywiście musimy być cierpliwi i zareagować w odpowiednim momencie, biorąc pod uwagę nasz budżet – mówi nam trener Srdan Subotić.

„Czy ma pan listę polskich zawodników, których chciałby pozyskać?” – pytamy Chorwata.

– Jest wielu dobrych zawodników w lidze, ale wiesz, że nie jest łatwo ich podpisać. Chcę najlepszych możliwych graczy, na których nas stać, ale także graczy, którzy chcą robić postępy w trakcie sezonu, tak jak zrobił to Wojciech. Potem wypełnimy inne miejsca. Oczywiście są główne cele, ale nie mogę mówić o nazwiskach – odpowiada Subotić.

Wiemy, że w klubie trwają już rozmowy z innymi zawodnikami, także obcokrajowcami, którzy występowali w Twardych Piernikach w zeszłym sezonie. Trener to potwierdza, ale jednocześnie nie chce mówić o konkretnych nazwiskach. Prosi o cierpliwość.

– Przykro mi, ale nie mogę podać konkretnych nazwisk, dopóki negocjacje nie zostaną zakończone – podkreśla.

W zeszłym sezonie w barwach toruńskiej drużyny najskuteczniejszym graczem był Arik Smith, który średnio na mecz zdobywał 13 punktów. Ponad 11 miał Trey Diggs. Warto podkreślić, że bardzo udany sezon miał środkowy Mate Vucić, który oprócz 9.3 pkt miał także ponad 11 zbiórek i prawie trzy asysty na mecz. To był jeden z najlepszych centrów w lidze. Podpisanie z nim nowej umowy byłoby dużym wydarzeniem dla toruńskiego klubu.

superbet logo ZAŁÓŻ KONTO I OGLĄDAJ MECZE PLK ZA DARMO! 📺🤩

18 tylko dla osób pełnoletnich, pamiętaj że hazard uzależnia, graj odpowiedzialnie.