Trae Young potrenuje z Kobe Bryantem

Trae Young potrenuje z Kobe Bryantem

Trae Young bardzo poważnie traktuje przygotowania do nowego sezonu. Rozgrywający Hawks całe lato ciężko trenuje, między innymi pod okiem Kobego Bryanta.

Young pokazał się z bardzo dobrej strony w swoim debiutanckim sezonie w NBA. Choć początki miał trudne, to w drugiej części sezonu udowodnił wszystkim, że jak najbardziej należy mu się miejsce w najlepszej lidze świata. Nie oznacza to jednak, że rozgrywający osiadł na laurach.

Trae ma świadomość, że jego skromne warunki fizyczne stanowią poważną przeszkodę w dalszej karierze. O ile bowiem w ataku Young potrafił dominować, o tyle w obronie był jednym z najgorszych graczy w lidze, czego przyczyna leżała głównie w tym, że nie radził sobie z silniejszymi rywalami. To ma się zmienić, dzięki jego treningom z Alexem Bazzellem:

„Trae ze swoim trenerem spędził już niemal miesiąc, a kolejne dwa tygodnie ma już zaplanowane w sierpniu. Bazzell potwierdził, że Young przybrał na masie około 6 kilogramów. Na pierwszy rzut oka wygląda znacznie lepiej niż na koniec zeszłego sezonu.”

To jednak nie wszystko. Trae zaplanował także treningi z samym Kobem Bryantem. Zaraz po skończeniu obozu treningowego Kadry USA, Young wyruszy do Kalifornii, aby pod czujnym okiem Black Mamby poprawić swój rzut.

To właśnie rzut miał być największą siłą młodego rozgrywającego, lecz rzeczywistość NBA boleśnie to zweryfikowała. Trae trafiał 32% zza łuku, co już jest słabym wynikiem. Prawdziwą tragedią jednak były jego rzuty z półdystansu – 31%. Co prawda odchodzi się od rzutów z tej odległości, lecz warto być pewnym strzelcem z każdej pozycji na parkiecie, szczególnie jeśli jest się filigranową jedynką. Pytanie tylko, na ile treningi z Bryantem mu pomogą. Z pewnością nauki od tak wybitnego gracza mu nie zaszkodzą. Z drugiej strony, w zeszłe wakacje podobne nauki pobierał Jayson Tatum i jego drugi sezon z pewnością nie był lepszy od pierwszego. Oby w przypadku Younga było odwrotnie.

Czy takie przygotowania wystarczą na wprowadzenie Hawks do playoffów? Raczej nie ma co na to liczyć, chociaż stawiając na ich awans do fazy posezonowej, można sporo wygrać. Wszystkie kursy na nowy sezon NBA możecie zawsze zobaczyć na PZBuk.

Metody treningowe i pierwsze efekty wakacyjnych treningów Younga można zobaczyć tutaj:

Źródło: Youtube.com/Corey Porter