Tracy McGrady i Jermaine O’Neal zakładają agencję sportową

Tracy McGrady i Jermaine O’Neal zakładają agencję sportową

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce na rynek agencji sportowych wkroczy nowy, bardzo ciekawy gracz. Reprezentować zawodników chcą bowiem Tracy McGrady i Jermaine O’Neal.

Jak poinformował Marc Stein z New York Times, McGrady i O’Neal zakładają agencję sportową o nazwie Seven1 Sports Group and Entertainment, której otwarcie zaplanowano na jesień bieżącego roku. Nazwa grupy ma nawiązywać do numerów z jakimi obaj zawodnicy grali przez większość zawodowej kariery.

Co ciekawe, faktycznym agentem zostanie według doniesień jedynie O’Neal, który właśnie jesienią chce przejść odpowiednie testy. Dla T-Maca natomiast przewidziana jest rola współwłaściciela i doradcy. W tym celu najprawdopodobniej będzie on musiał porzucić obecną funkcję analityka w ESPN.

Panowie mają ambitne plany i już podczas Draftu 2021 chcą podjąć realną rywalizację z potentatami rynku takimi jak Klutch Sports czy Roc Nation. Panowie zamierzają wykorzystać wiedzę i doświadczenie nabyte podczas wieloletniej współpracy z młodzieżą:

„Spędzamy czas z dzieciakami praktycznie każdego dnia, za sprawą naszych programów dla młodzieży. Widzimy z bliska, jak niewiele informacji ci chłopcy dostają, więc to byłoby nie w porządku, gdybyśmy nie wykorzystali naszej wiedzy, żeby im pomóc. Uważamy, że pewne zmiany są potrzebne i nam nie brak pasji ku temu.” 

Źródło: Youtube.com/NBA

Jednak tym co ma w największym stopniu wyróżniać projekt O’Neala i McGrady’ego ma być ich własne doświadczenie zbierane latami na boiskach NBA:

„Nie mamy żadnej magicznej różdżki, lecz zamierzamy robić to inaczej niż inni. Fakty są takie, że nie znajdziesz drugiej pary osób, która odniosłaby taki sukces, zaliczając jednocześnie tak wiele upadków, jak my.”

Coś w tym jest. Obaj przyszli do ligi w bardzo młodym wieku, bo wprost ze szkoły średniej, lecz odnaleźli się znakomicie swego czasu będąc czołowymi zawodnikami na swojej pozycji w lidze, wybieranymi zarówno do Meczu Gwiazd, jak i do All-NBA Team. Obaj mają na koncie tytuł MIP, a T-Mac w międzyczasie dołożył do tego dwukrotnie koronę króla strzelców i niedawny wybór do Galerii Sław. Niestety jednak w obu przypadkach ich kariery i osiągnięcia zostały mocno ograniczone przez liczne kontuzje, po których nie potrafili wrócić do wysokiego poziomu.

Źródło: Youtube.com/zhugelianges