Tom Thibodeau pewny powrotu w przyszłym sezonie

Tom Thibodeau pewny powrotu w przyszłym sezonie

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce będziemy świadkami wielkiego powrotu na ławkę trenerską. Tom Thibodeau szykuje się do ponownej pracy w NBA.

Thibodeau pozostaje poza ligą od ponad roku, kiedy to w styczniu 2019 został zwolniony ze stanowiska prezydenta i głównego szkoleniowca Minnesoty Timberwolves. Thibs nigdy jednak nie stracił zainteresowania trenowaniem i od czasu utraty pracy był regularnie łączony z różnymi zespołami. Najczęściej jednak w roli asystenta, która nie spełniała ambicji Toma. Już niedługo ma się to zmienić, o czym przekonany jest zresztą sam trener.

Stefan Bondy z New York Daily News donosi, że Thibodeau jest absolutnie pewny swojego zatrudnienia w przyszłym sezonie, na tyle, że podobno zaczął już rozpytywać znajomych z branży, który zespół najlepiej wybrać. Na czele listy zainteresowanych nim drużyn mają być podobno New York Knicks, Brooklyn Nets, a także Houston Rockets. Bondy zaznacza jednak, że warto zwrócić uwagę także na Chicago Bulls, New Orleans Pelicans i Atlantę Hawks.

Wydaje się mimo wszystko, że to Nowy Jork będzie nowym miejscem pracy byłego szkoleniowca Bulls i Timberwolves. Od dłuższego czasu Thibs pojawia się w doniesieniach prasowych jako jeden z faworytów do objęcia Knicks. Ma to sens tym bardziej, jeśli zwrócimy uwagę na liczne połączenia Toma z tą organizacją. Thibodeau ma już za sobą pracę w Nowym Jorku jako asystent w latach 1996-2003, a obecny prezydent NYK, Leon Rose reprezentował niegdyś interesy szkoleniowca.

Drugim najpoważniejszym kandydatem do przejęcia Thibsa ma być inny nowojorski zespół, czyli Brooklyn Nets. Tam fanami Thibodeau są podobno Kyrie Irving i Kevin Durant, których głos w sprawie szkoleniowca może być kluczowy dla decyzji podejmowanych na Brooklynie.

Niezależnie gdzie ostatecznie wyląduje Thibodeau, najważniejsze czy odrobił lekcje podczas swojej rocznej przerwy. Czy podrasował swoje schematy, szczególnie w ofensywie? A przede wszystkim czy w nowej drużynie będzie lepiej zarządzał czasem gry zawodników?

Źródło: Youtube.com/BBALLBREAKDOWN