Mama Karl-Anthony’ego Townsa zmarła na skutek zarażenia koronawirusem

Mama Karl-Anthony’ego Townsa zmarła na skutek zarażenia koronawirusem

Niestety, w tych smutnych czasach także ze świata NBA dochodzą smutne wieści. Jak przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu Minnesoty Timberwolves na ich mediach społecznościowych, zmarła Jacqueline Towns – mama zawodnika Leśnych Wilków.

Mama Karl-Anthony’ego Townsa – Jacqueline – zmarła w wyniku powikłań spowodowanych zarażeniem się wirusem COVID-19. Z chorobą zmagała się już od kilku tygodni. Pod koniec marca sam KAT powiedział za pośrednictwem mediów społecznościowych, że jego mama jest w stanie śpiączki.

„Rodzina Towns jest zrozpaczona przedwczesną śmiercią Jacquelin Towns, spowodowaną komplikacjami wynikającymi z COVID-19. Jackie, jak wiadomo było jej rodzinie oraz przyjaciołom, zmagała się z wirusem od ponad miesiąca (…) Rodzina czuje się zdewastowana ogromną stratą i z pełnią szacunku proszą o poszanowanie ich prywatności w tym czasie wielkiej żałoby.”

Sytuacja epidemiologiczna w USA jest bardzo poważna – liczba zarażonych w samych tylko Stanach Zjednoczonych w momencie publikacji tekstu jest bliska 600 tysiącom, przy czym ponad 23 tysiące osób zdążyło stracić już z powodu wirusa życie. Sytuacja w Polsce na ten moment wydaje się znacznie stabilniejsza, niemniej jednak bądźcie ostrożni, unikajcie zagrożenia i powstrzymajcie się od kontaktu z rodzicami czy dziadkami – spróbujmy zapobiec jak największej ilości tego rodzaju rodzinnych tragedii. Wszystkim bliskim Jacqueline Towns ślemy oczywiście wyrazy głębokiego współczucia.