Tobias Harris trafi w wymianie do Sixers!

06/02/2019
Tobias Harris Tobias Harris, AP Photo/Mark J. Terrill

Trade Deadline dopiero jutro, ale właśnie dostaliśmy informację o jednej z ciekawszych możliwych wymian – Tobias Harris trafia do Sixers!

Ależ bombę zarzucił nam Adrian Wojnarowski o poranku – do Philadelphi 76ers trafią w wyniku wymiany z Clippers Tobias Harris, Boban Marjanovic i Mike’a Scott! W zamian do Los Angeles powędrują Mike Muscala, Wilson Chandler, świetnie spisujący się ostatnio Landry Shamet, oraz kilka picków w drafcie. Dokładnie pierwszorundowy pick 2020, pierwszorudnowy pick 2021 od Miami Heat, oraz dwa picki drugorudnowe.

Sponsor serwisu

Co oznacza ta wymiana dla Sixers? Pozbywają się oni resztek głębi składu, by pozyskać kolejną gwiazdę – może nie najwyższego formatu, ale Tobias Harris był przecież liderem playoffowego zespołu na zachodzie. W ten sposób Sixers tworzą sobie swoje własne big-four. Skład w kształcie: Simmons-Redick-Butler-Harris-Embiid, może naprawdę sporo namieszać. Niespełna 15-milionowy kontrakt Harrisa kończy się po bieżącym sezonie i Sixers najpewniej spróbują go zatrzymać na dłużej. Może kosztem Butlera?

Co oznacza ta wymiana dla Clippers? Przede wszystkim wydaje się, że powoli rezygnują z walki o playoffy – jest to dziwne w obliczu dobrego, ósmego miejsca zajmowanego przez nich obecnie w tabeli. Nie mniej jednak nie ma za co Clippers ganić – w zamian za schodzący kontrakt Harrisa otrzymali aż cztery picki w drafcie, z czego jeden może być wysoki – ten od Miami Heat w 2021 roku, który nie jest w żaden sposób chroniony. Chandler i Muscala oblicza zespołu nie zmienią, ale Landry Shamet może się rozwinąć w fajnego gracza i stanowić w przyszłości backcourt razem z Gilgeous-Alexandrem. Jeśli tak naprawdę okazało się, że Harris zakomunikował Clippers, że nie zostanie z nimi na dłużej, to zespół z Los Angeles zrobił świetny ruch. Podobnie będziemy mogli powiedzieć o Sixers, jeśli wygrają w tym roku wschód i Harris zostanie u nich na dłużej.

źródło:YouTube/FreeDawkins

Kopiuj link do schowka