Tobias Harris trafi w wymianie do Sixers!

Tobias Harris trafi w wymianie do Sixers!

Trade Deadline dopiero jutro, ale właśnie dostaliśmy informację o jednej z ciekawszych możliwych wymian – Tobias Harris trafia do Sixers!

Ależ bombę zarzucił nam Adrian Wojnarowski o poranku – do Philadelphi 76ers trafią w wyniku wymiany z Clippers Tobias Harris, Boban Marjanovic i Mike’a Scott! W zamian do Los Angeles powędrują Mike Muscala, Wilson Chandler, świetnie spisujący się ostatnio Landry Shamet, oraz kilka picków w drafcie. Dokładnie pierwszorundowy pick 2020, pierwszorudnowy pick 2021 od Miami Heat, oraz dwa picki drugorudnowe.

Co oznacza ta wymiana dla Sixers? Pozbywają się oni resztek głębi składu, by pozyskać kolejną gwiazdę – może nie najwyższego formatu, ale Tobias Harris był przecież liderem playoffowego zespołu na zachodzie. W ten sposób Sixers tworzą sobie swoje własne big-four. Skład w kształcie: Simmons-Redick-Butler-Harris-Embiid, może naprawdę sporo namieszać. Niespełna 15-milionowy kontrakt Harrisa kończy się po bieżącym sezonie i Sixers najpewniej spróbują go zatrzymać na dłużej. Może kosztem Butlera?

Co oznacza ta wymiana dla Clippers? Przede wszystkim wydaje się, że powoli rezygnują z walki o playoffy – jest to dziwne w obliczu dobrego, ósmego miejsca zajmowanego przez nich obecnie w tabeli. Nie mniej jednak nie ma za co Clippers ganić – w zamian za schodzący kontrakt Harrisa otrzymali aż cztery picki w drafcie, z czego jeden może być wysoki – ten od Miami Heat w 2021 roku, który nie jest w żaden sposób chroniony. Chandler i Muscala oblicza zespołu nie zmienią, ale Landry Shamet może się rozwinąć w fajnego gracza i stanowić w przyszłości backcourt razem z Gilgeous-Alexandrem. Jeśli tak naprawdę okazało się, że Harris zakomunikował Clippers, że nie zostanie z nimi na dłużej, to zespół z Los Angeles zrobił świetny ruch. Podobnie będziemy mogli powiedzieć o Sixers, jeśli wygrają w tym roku wschód i Harris zostanie u nich na dłużej.

https://www.youtube.com/watch?v=kB0H_0oI2HY

źródło:YouTube/FreeDawkins