Tobias Harris i Al Horford w Philadelphii 76ers!

Tobias Harris i Al Horford w Philadelphii 76ers!

Philadelphia 76ers planuje mocno powalczyć w tym sezonie. Szóstki nie tylko zostawiły w składzie Tobiasa Harrisa, ale także dołączyły Ala Horforda.

Sixers faktycznie nie zamierzają czekać. W tym sezonie byli o kilka odbić piłki od obręczy od awansu do finałów konferencji i pokonania przyszłych mistrzów ligi. Teraz chcą iść za ciosem i w nieco odnowionym składzie powalczyć o zwycięstwo. Ich obecna wielka czwórka to Embiid, Simmons, Harris i Horford.

Po kolei jednak. Sixers zrezygnowali z usług Jimmy’ego Butlera i stracili go na rzecz Miami Heat (i to nie za darmo!). W zamian za to, pieniądze przeznaczyli na doświadczonego weterana, który niejeden raz uprzykrzał już życie Joelowi Embiidowi. Al Horford, bo o nim mowa, podpisał wielki kontrakt właśnie z Szóstkami – 4 lata i 109 milionów dolarów.

Źródło: Youtube.com/Tomasz Kordylewski

Przewyższa to zatem znacznie ofertę Boston Celtics, jaką Al otrzymał od Danny’ego Ainge’a. I choć na ten moment wygląda to znakomicie, to długość i wysokość kontraktu najpewniej odbije się czkawką Eltonowi Brandowi. Obecnie Horford to świetny i uniwersalny obrońca, który daje mnóstwo ciekawych opcji Philly i załata każdą dziurę w drużynie. Jednakże w ostatnim roku obecnej umowy będzie miał już 37 lat i z pewnością nie będzie zawodnikiem wart takich pieniędzy. Sixers zatem zamierzają ostro zaatakować pierścień mistrzowski już od najbliższego sezonu. Podkoszowa defensywa w postaci dwójki Horforda i Embiida wystraszy niejednego.

To oczywiście nie koniec. Skoro jednak odpuścili Butlera, to postanowili zatrzymać Harrisa. I tak Tobias Harris związał się 5-letnim kontraktem w wysokości 180 milionów dolarów. W umowie nie ma opcji gracza, najprawdopodobniej więc jest całkowicie gwarantowana.

Harris pojawił się w Philadelphii w połowie swojego najlepszego sezonu w karierze i choć w Philly nieco przygasł, to wciąż był bardzo istotnym elementem drużyny. Teraz, kiedy zabrakło Butlera, Tobias na pewno otrzyma więcej posiadań i możemy się spodziewać jeszcze lepszej postawy z jego strony.

Czy z takim trzonem szanse Sixers na tytuł wzrosły, czy zmalały? Na pewno Horford lepiej się wpasuje w drużynę niż Butler, ponieważ nie potrzebuje mieć tak często piłki w rękach. Jednakże Jimmy był ich najlepszym zawodnikiem w zeszłorocznych playoffs. Kto przejmie jego rolę?

https://www.youtube.com/watch?v=5mX-VGV4K-Q

Źródło: Youtube.com/Panda Productions