D’Angelo Russell w Warriors, Andre Iguodala do Memphis!

Ależ bomba nam spadła wczesnym rankiem. D’Angelo Russell w ramach wymiany powędruje do Golden State Warriors!

Tego nie spodziewał się absolutnie nikt. Golden State Warriors mieli bardzo ciekawy plan na wypadek utraty Kevin Duranta. Ten plan opierał się na ściągnięciu D’Angelo Russella z Brooklyn Nets. D’Lo przymierzany był do Nets, Lakers, czy Suns, tymczasem dołączy do Golden State, którzy dadzą mu maksymalny kontrakt w wysokości 117 milionów dolarów płatnych w ciągu czterech lat. Według Shamsa Charanii, wraz z Russellem do Warriors trafią Shabazz Napier i Treveon Graham.

Żeby ta wymiana była możliwa, Wojownicy muszą zrobić miejsce w salary cap, a to z kolei oznacza pożegnanie się z jednym z najważniejszych zawodników ich dynastii. Andre Iguodala, człowiek do zadań specjalnych żegna się z Dubs i przeniesie swoje talenty do Memphis Grizzlies. Miśki otrzymają dodatkowo także kilka picków w drafcie:

To jest prawdziwa bomba, której nie spodziewał się absolutnie nikt. Dubs dodają jeszcze więcej siły ognia i odciążają w ataku Stepha Curry’ego. To także oznacza, że najprawdopodobniej, Klay Thompson po swoim powrocie będzie grał na pozycji numer 3. Jednocześnie martwić może obrona – obwodowy duet w postaci Curry’ego i Russella będzie łatwą pierwszą linią oporu dla drużyn przeciwnych. Warriors poświęcają zatem świetną obronę i doświadczenie na rzecz bardzo dobrego ataku i młodości.

Mimo wszystko Bob Myers pokazuje, że nie boi się odważnych ruchów i wciąż potrafi zaskoczyć. Jakkolwiek jednak nie patrząc jest to koniec pewnej ery – Iguoadala był jednym z głównych elementów dynastii Wojowników. Mimo wszystko, jak informują źródła, ta wymiana nie była żadnym zaskoczeniem – zarząd Warriors poinformował zawodnika, że jeśli KD odejdzie, Iggy najprawdopodobniej również pożegna się z klubem.

Źródło: Youtube.com/NBA