Thon Maker żąda transferu z Milwaukee Bucks

Mimo sukcesów w tym sezonie, nie wszyscy w Milwaukee są w pełni zadowoleni. Thon Maker poinformował zarząd, że chce odejść z zespołu.

Thon Maker to rezerwowy środkowy Milwaukee i zawodnik z którym niegdyś wiązano poważne nadzieje w Bucks. Niestety jak do tej pory 10 pick draftu 2016 raczej zawodzi i nie rozwija się tak szybko, jak oczekiwali tego w Wisconsin.

Z tego powodu jego minuty spadły w porównaniu z poprzednim sezonem i agent zawodnika poprosił o wymianę do zespołu, w którym zarówno rola jak i czas gry Makera wzrosną. Co prawda zarząd Kozłów zapewnia, że wciąż wierzy w Thona, lecz rozpoczął już rozmowy z innymi drużynami w celu dokonania transakcji jeszcze przed trade deadline.

Czy znajdą się zainteresowani? Zapewne tak, chociaż chyba tylko z powodu wysokiego wyboru w drafcie. Na początku sezonu mogło się wydawać, że to może być jego sezon. Jako środkowy, który potrafi rzucać zza łuku, byłby idealnym zastępstwem dla Brooka Lopeza. Niestety Maker nie wykorzystał okazji i stracił miejsce w rotacji.

Milwaukee Bucks dołączyli w tym sezonie do grona poważnych kandydatów do gry w Finałach i walki z Golden State Warriors o tytuł mistrzowski. Jeśli do tego dojdzie będą musieli sobie radzić bez 5 punktów i 3 zbiórek na mecz ze strony środkowego.

Źródło: Youtube.com/NBA Zone Highlights