Thompson: Cavaliers powinni zastrzec koszulkę Irvinga

Thompson: Cavaliers powinni zastrzec koszulkę Irvinga

Kyrie Irving nie ma ostatnio najlepszej prasy. Dlatego też kilka ciepłych słów na temat zawodnika i jego dokonań postanowił powiedzieć były kolega z zespołu, Tristan Thompson.

Podwajamy powitalny bonus od PZBUK – nawet 500 zł

Thompson postanowił przypomnieć światu, jak dobrym zawodnikiem i kolegą jest Irving, wyliczając listę jego osiągnięć w barwach Cleveland Cavaliers:

„Pierwszy pick draftu, przychodził tutaj z wielkimi oczekiwaniami i przerósł je wszystkie. All-Star, MVP Meczu Gwiazd, złoty medal Mistrzostw Świata i Igrzysk Olimpijskich, Debiutant Roku, mający na koncie rzut decydujący o mistrzowskim tytule. Całkiem nieźle.”

Na tym nie koniec. Tristan oczywiście musiał podkreślić także przy okazji, jak świetnym kolegą jest w rzeczywistości Uncle Drew:

„Jest dla mnie bratem. To świetny kolega. Cała ta otoczka jest tworzona przez Was i dla Was – żebyście mieli o czym pisać i dyskutować. Drużyna przegra kilka spotkań i zawsze zaczyna się to samo.”

Na koniec Tristan ostatecznie postanowił wyjaśnić krytyków Irvinga odwołując się do tego najważniejszego wciąż kryterium w NBA, czyli zwycięstw. Przypominając wszystkim o roli, jaką rozgrywający odegrał w mistrzowskiej kampanii Cavs, zwrócił uwagę na to, że jest jednym z tak naprawdę niewielu aktywnych zawodników, którzy już zasłużyli na zastrzeżenie numeru:

Widzisz ten mistrzowski banner?  Właśnie tyle znaczy dla tego klubu. Jego koszulka będzie tutaj zastrzeżona. Jest częścią historii Cavaliers. Zawsze będzie miał tu swoje miejsce.”

Niezależnie od postawy Irvinga poza boiskiem i niezależnie od naszej sympatii lub jej braku do tego zawodnika, przyznać trzeba, że na ten honor Kyrie najzwyczajniej w świecie zasługuje. Świetna gra, liczne wyróżnienia i przede wszystkim równie istotny udział w historycznym mistrzostwie Cavs, co samego LeBrona Jamesa.

Czy Irvingbędzie jeszcze kiedyś w stanie powtórzyć te sukcesy, które osiągał w barwach Cavs?

Źródło: Youtube.com/House of Highlights